У місті презентували новий сайт «Портал харків'янина»
13 лютого 2018 21:53 Місто
У місті презентували новий сайт «Портал харків'янина» Презентація сайту і додатку міських ініціатив «Портал харків'янина» пройшла сьогодні, 13 лютого, у Харкові.

У ній взяли участь студенти та представники громадських організацій, яким розповіли, як влаштована нова онлайн-платформа і як буде працювати міська програма «Громадський бюджет». Як повідомив заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко, новий сайт міських ініціатив стане інструментом прямої демократії, способом комунікації між міською владою та городянами. За його словами, цей проект підтримав міський голова Геннадій Кернес, і «Портал харків'янина» став результатом роботи практично всіх департаментів мерії і Молодіжної ради при Харківському міському голові.

Адреса сайту - http://portal.city.kharkov.ua. Додаток на його основі працює на двох операційних системах - iOS і Android, і зовсім скоро його можна буде безкоштовно завантажити в «Apple Store» або «Play Market». Сайтом можна користуватися українською, російською та англійською мовами. Крім того, «Портал харків'янина» офіційно представлений у соціальних мережах «Facebook», «Telegram» і «Instagram». Хештег порталу - #portal_kh.

Як повідомив голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв, на порталі будуть публікувати останні новини різних ЗМІ, проводити опитування, наприклад, щодо якості надання послуг, щоб дізнатися думку харків'ян та їхні потреби.

Зареєстровані користувачі зможуть відзначати цікаві опитування або заходи як обрані і відстежувати хід подій. Також на сайті буде великий каталог - календар міських подій, які розділять за рубриками для зручності користувачів.

«Можна буде публікувати свій контент, дізнаватися новини, оцінювати події, висловлювати свою думку і доносити її до представників органів влади. У фоновому режимі текстова інформація буде оновлюватися на телефоні навіть в місцях, де важкодоступна мережа, наприклад у метро. Всі, хто проявить активність, висловить свою думку, буде голосувати, запрошувати друзів, подавати ініціативи - отримуватимуть бали і значки, які можна потім обміняти на подарунки - квитки на концерти, в кіно, аксесуари тощо. Бали формують досягнення. Якщо людина стане «активним харків'янином», то зможе відвідувати значимі міські та всеукраїнські заходи», - розповів Михайло Лазарєв.

Найважливіше, що саме через сайт «Портал харків'янина» у місті почнуть реалізовувати проект «Громадський бюджет». Харків'яни зможуть подавати свої ініціативи, щоб зробити життя в місті комфортнішим і кращим, і ті проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів інших користувачів сайту, будуть реалізовані за кошти міського бюджету. Всього на реалізацію громадського бюджету виділено 50 млн грн, якими тепер харків'яни зможуть розпоряджатися на свій розсуд.

Подати проекти можуть громадські організації, для яких передбачено 20 млн грн, і фізичні особи, на реалізацію ініціатив яких виділено 30 млн грн. Первинна перевірка проектів буде проходити протягом трьох днів, після цього профільні департаменти міської ради розглянуть їх і опублікують на сайті. Якщо до поданих проектів будуть зауваження, їх автори отримають не відмову, а рекомендації, щоб виправити помилки.

Виконувати первинну перевірку запропонованих ініціатив буде робоча група. Вже з завтрашнього дня, 14 лютого, представники громадських організацій зможуть на сайті подавати свої кандидатури і стати членами робочої групи, до якої увійдуть шість осіб. Саме ця робоча група буде виконувати технічну модерацію проектів, дивитися, чи правильно подана інформація, чи має проект відношення до повноважень органів місцевого самоврядування і чи не повторює він цільові програми міської ради. Заповнити анкету можна буде до кінця цього місяця. З 1 березня на сайті почнеться голосування за кандидатів, у якому зможуть взяти участь усі бажаючі. 22 лютого для громадських організацій пройде навчальна лекція у хабі соціальної активності «Студія 42». Початок - о 14:30.

Як зазначив директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олексій Чубаров, відповідати на будь-які питання, що цікавлять громадські організації та жителів по роботі «Порталу харків'янина» будуть представники департаменту.

Зазначимо, що поки починає працювати перша версія порталу, його автори готові приймати зауваження і пропозиції харків'ян щодо вдосконалення роботи сайту. Зареєструватися на «Порталі харків'янина» можна буде через систему «BankID» - це єдина національна система, спосіб електронної ідентифікації громадян через українські банки для надання адміністративних послуг через Інтернет (фінустанови зберігають банківські дані, і їх якість контролює Національний банк України, усі операції, що проводяться, - конфіденційні). Крім того, система дозволяє уникнути махінацій при голосуванні на сайті і не дасть можливість голосувати більше одного разу. Подавати проекти через портал зможуть жителі Харкова, які прописані в місті і є членами територіальної громади, а також громадяни, які мають статус внутрішньо переміщених осіб і зареєстровані у Харкові.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини