У місті нараховується більше тисячі аварійних балконів
16 березня 2015 12:40 ЖКГ
У місті нараховується більше тисячі аварійних балконів 1082 аварійних балкона виявлено в житлових будинках Харкова.

Про це сьогодні, 16 березня, повідомив заступник начальника управління з контролю обслуговування житлового фонду КП «Жилкомсервіс» Віталій Зозуля.

Всього в 8 тис. будинків, які знаходяться на балансі КП «Жилкомсервіс», - 348 тис. балконів.

Віталій Зозуля зазначив, що утримання балконів в неналежному стані загрожує життю і здоров'ю людей, і провина у випадку НП повністю ляже на власника квартири.

Він повідомив, що співробітники підприємства регулярно проводять огляд житлового фонду. При обході території вони виявляють аварійні балкони, наприклад, де є відшарування штукатурного шару, прогини плити та інші дефекти. Все це комунальники фіксують, фотографують, після чого починають проводити роботу з мешканцями. Вони видають приписи, розповідають про необхідність ремонту і, у випадку аварійного стану балкона, виносять заборону на його користування. Власники квартир, які не ремонтують або не зносять довгий час аварійні балкони, можуть заплатити штраф від 17 до 51 грн. Цього року приписи вже видали 1045 харків'янам.

«Цього року вже було три випадки обвалу балконів, на щастя, обійшлося без постраждалих. У Київському районі балкон впав на газову трубу, але служба спрацювала оперативно: приїхали, відключили, протягом дня поміняли аварійну ділянку труби. Були й інші випадки, коли постраждала жінка і з множинними переломами потрапила до лікарні. Серед власників таких балконів є і пенсіонери, і малозабезпечені, але є і байдужі люди. Заходиш до них у квартиру, бачиш нові склопакети, дорогі телевізори, а люди кажуть, що балконом не користуються, тому нічого не хочуть робити», - зазначив Віталій Зозуля.

Він підкреслив, що мешканці повинні поштукатурити балкон, пофарбувати, щоб туди не потрапляла волога, запобігти корозії металу. Якщо ж вони не хочуть ремонтувати аварійний балкон, у «Жилкомсервісі» готові за заявою мешканця його демонтувати.

Власники аварійних балконів з питання їх ремонту або демонтажу можуть звертатися в найближчі районні ділянки КП «Жилкомсервіс» або в інформаційно-диспетчерську службу «15-62».

Друкувати
Останні новини