У міськраді пройшов тренінг з впровадження Хартії рівності
30 січня 2019 12:58 Місто
У міськраді пройшов тренінг з впровадження Хартії рівності Тренінг «Методи та інструменти впровадження принципів Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад» проходить сьогодні, 30 січня, у Харківській міській раді.

У ньому беруть участь представники всіх департаментів міської ради, районних адміністрацій, депутати міської ради, які входять до складу робочої групи з питань приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Заняття проводить керівник громадської організації «Відкрите суспільство» з Вінниці Світлана Ходакова. Зазначимо, що Вінниця стала першим містом в Україні, який приєднався до Європейської хартії. Світлана Ходакова поділилася досвідом в цій сфері, підкресливши, що головне завдання Хартії - поліпшити життя кожного жителя міста, а такі великі міста, як Харків, Одеса і Вінниця, які ратифікували цей документ, стануть прикладом для всієї України по впровадженню принципів рівності в країні.

«За офіційними даними, на сьогоднішній день з України за кордон виїхали 4 мільйони українців. Це говорить про те, що люди не задоволені ситуацією в країні. Якщо ми будемо впроваджувати принципи Хартії в життя, звертаючи увагу на людей і їхні потреби, ситуація в країні зміниться на краще», - підкреслила Світлана Ходакова.

В ході тренінгу експерт з Вінниці розповіла учасникам робочої групи про такі методи впровадження принципів Хартії, як гендерна статистика, гендерне бюджетування і гендерні підходи, що дозволяють вивчити потреби і проблеми кожного жителя з урахуванням статі, віку і соціального статусу і в залежності від цього розподіляти бюджет міста.

Як повідомила депутат міської ради, голова комісії з гуманітарних питань і керівник робочої групи з приєднання до Європейської хартії рівності Ольга Чичина, в місті вже розроблено гендерний паспорт, який буде презентовано 21 лютого на форумі «Харків - місто можливостей». Наступний крок - розробка Плану дій з впровадження Хартії рівності.

«Ми розроблятимемо нові методи, як можна поліпшити різні сфери життєдіяльності міста. В рамках Європейської хартії вже є безліч ініціатив і напрацювань, але не всі з них можна застосувати в нашому місті - ми вибрали найкращі з них і будемо розбирати з представниками робочої групи, які з них можна впровадити в життя міста. Наприклад, в місті розробляється карта мобільності, і цей проект збігається з політикою Хартії рівності», - зазначила Ольга Чичина.

За її словами, членам робочої групи належить пройти ще два тренінги, на яких вони розроблять напрямки діяльності (індикатори) за окремими статтями Європейської хартії. І вже навесні План дій Харкова з впровадження принципів рівності буде представлений на мапі міст, які ратифікували Європейську хартію.

Нагадаємо, 19 грудня на сесії Харківської міської ради було прийнято рішення про приєднання Харкова до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, розробленої Радою європейських муніципалітетів і регіонів 2004 року. Згідно з проектом рішення, ратифікація Хартії дозволить забезпечити ефективну реалізацію механізмів для досягнення рівності можливостей жінок і чоловіків в житті територіальної громади міста Харкова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини