У міськраді обговорили ініціативи в сфері гендерної рівності та запобігання насильству в сім'ї на 2018 рік
12 грудня 2017 18:24 Суспільство
У міськраді обговорили ініціативи в сфері гендерної рівності та запобігання насильству в сім'ї на 2018 рік Засідання Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми пройшло сьогодні, 12 грудня, в Харківській міській раді.

В рамках заходу депутат Харківської міської ради Ольга Чічіна презентувала Комплексну програму реалізації гендерної та сімейної політики в Харкові на 2018-2021 роки, яка складається з семи основних розділів.

«Основні пункти програми - це формування нормативно-правової бази на місцевому рівні для забезпечення гендерної політики, формування гендерної рівності, культури миру та толерантності, протидія гендерно зумовленому домашньому насильству і протидія торгівлі людьми, підтримка інститутів сім'ї, соціальна робота з сім'ями, які потрапили в складну життєву ситуацію, а також оздоровлення та лікування дітей. Крім чотирьох профільних департаментів міськради, які будуть реалізовувати цю програму, ми долучаємо до цієї роботи 15 громадських організацій і Молодіжну раду при міському голові», - зазначила Ольга Чічіна.

Як повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, у 2017 році в Харкові зафіксовано понад 2 тис. фактів домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми та жінками.

«Наше завдання - створити в місті таку систему взаємин між службами, департаментами та організаціями, яка б ефективно реагувала на будь-який факт насильства, що відбудеться в Харкові, аби вчасно прийти на допомогу, дати пораду, щоб ніхто не постраждав», - підкреслила віце-мер.

За її словами, з 2018 року при територіальних центрах міста почнуть роботу підрозділи оперативного реагування на звернення людей, які постраждали від насильства.

Зазначимо, що рік тому в місті був відкритий Центр допомоги жінкам, які постраждали від насильства, розрахований на 10 місць. За цей час до установи звернулися понад 50 осіб.

«Практика показує, що не кожна жінка, яка зазнала домашнього насильства, готова піти з сім'ї і проживати окремо від чоловіка, тому що це може негативно позначитися на їхніх стосунках і навіть зруйнувати сім'ю. Тому ми посилено працюватимемо в плані надання таким людям дистанційної допомоги - це телефони довіри, робота мобільних бригад, а також консультативна допомога, що дозволить зняти напругу у конфлікті», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

Також під час засідання представники громадських організацій запропонували кілька проектів у рамках програми реалізації гендерної та сімейної політики, зокрема, розширення Музею гендерної культури, який знаходиться в одній з комунальних квартир на вул. Мироносицькій. За словами віце-мера, місто готове підібрати нове приміщення для музею, і зараз фахівці займаються цим питанням.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини