У міській раді вручили нагороди військовим і сім'ям загиблих в АТО
11 жовтня 2018 16:02 Місто
У міській раді вручили нагороди військовим і сім'ям загиблих в АТО Прийом з нагоди Дня захисника України пройшов сьогодні, 11 жовтня, в Харківській міській раді.

Заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан вручила Подяки міського голови та пам'ятні нагрудні знаки матерям і дружинам загиблих в ході антитерористичної операції і українським військовослужбовцям.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що сьогодні місто шанує тих, хто став героєм, і підтримує тих, хто втратив своїх близьких.

«Шановні батьки, дружини, сім'ї, які втратили свою близьку людину. Я маю честь вітати вас від імені міського голови Геннадія Кернеса. Передати побажання здоров'я всім, хто прийшов у цей зал, душевного спокою, віри в те, що все в нашій державі буде добре, що Україна розвиватиметься, буде процвітаючою і мирною країною. Це повинно відбутися, тому що в ній будуть жити наші діти і онуки. І ми з вами, незважаючи ні на що, повинні зробити так, щоб їм жилося краще, ніж нам. Бажаю всім вам мужнього настрою. Будьте здорові, спокійні, будьте такими, якими вас хочуть бачити ваші близькі», - зазначила віце-мер.

Для учасників церемонії виступили харківські виконавці.

«Це важкий прийом. Він наповнений емоціями, спогадами, надіями і просто людською пам'яттю. Прийом пройшов напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва, і не випадково ці два свята об'єдналися, тому що вони свідчать про настрої українського народу, людей, які борються за свою незалежність, хочуть, щоб Україна була процвітаючою щасливою країною, щоб в ній жили щасливі люди і сім'ї», - зазначила після прийому Світлана Горбунова-Рубан.

З повним списком нагороджених можна ознайомитися тут.

Зазначимо, в Харкові проживають понад 7 тис. учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій, 59 з них - посмертно. У Харкові зареєстровано 43 громадські організації учасників і інвалідів АТО, діяльність яких поширюється і на Харківську область. З огляду на досвід ветеранів війни в інших країнах, громадські організації учасників АТО запропонували ввести «Нагрудний знак учасника АТО, призначений для носіння на цивільному одязі». Цей проект покликаний дати можливість кожному захисникові України висловити свою індивідуальну приналежність до цієї категорії громадян. Старт цьому всеукраїнському проекту дано в Харкові.

Довідка. День захисника України - державне свято, що відзначається 14 жовтня. Цього дня також відзначається велике православне свято - Покрова Пресвятої Богородиці. Запорізькі козаки шанували це свято, оскільки вважали Богородицю своєю заступницею. Цього дня зазвичай обирали нових старшин, тому 14 жовтня також відзначається День українського козацтва.


Друкувати
Останні новини