У міській раді відбувся семінар, присвячений децентралізації
25 листопада 2019 18:10 Місто
У міській раді відбувся семінар, присвячений децентралізації Семінар «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування в Україні» пройшов сьогодні, 25 листопада, для депутатів і працівників Харківської міської ради.

Захід відбувся у рамках Комплексної програми розвитку місцевого самоврядування в місті Харкові на 2012-2020 роки, його провів секретар Харківської міської ради Олександр Новак.

Перед депутатами і працівниками міськради виступив декан факультету адвокатури Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Костянтин Соляннік. За його словами, мета заходу - надати методичну допомогу представникам органів місцевого самоврядування та розглянути актуальні процеси, які відбуваються в Україні. Сьогодні учасники семінару обговорили децентралізацію влади, європейські приклади територіального устрою, зміни в Конституції України і перспективи місцевого самоврядування в майбутньому.

«Уряд вирішив по-новому подивитися на питання децентралізації. Створені робочі групи, готуються зміни до Конституції, що спричинить прийняття нового закону про місцеве самоврядування. Це вимагає обговорення. Практиці роботи Харківської міської ради можуть позаздрити багато міст. Всі актуальні юридичні питання і виклики вирішуються у Харкові. У цьому чимала роль і нашого університету», - сказав Костянтин Соляннік.

Зазначимо, що у грудні в Верховній Раді планується внести законопроект про внесення змін до Конституції України в частині адміністративно-територіального устрою держави. Серед основних ідей - введення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою (громада - округ - регіон), побудова місцевого самоврядування на основі принципів повсюдності і фінансової самодостатності. Громада стане основою, а замість районів будуть введені округи, що складаються з громад. Місцеві адміністрації ліквідують, а на рівні округів почнуть працювати префекти, які представлятимуть інтереси держави. Основний принцип: громадам - влада, країні - контроль.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини