У міській раді відбулася зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС
26 квітня 2017 16:26 Місто
У міській раді відбулася зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС Заступники Харківського міського голови та директори профільних департаментів сьогодні, 26 квітня, провели зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС та активістами чорнобильського руху.

Зустріч пройшла в міській раді. Заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан вручила учасникам ліквідації Почесні грамоти Харківської міської ради.

«Події, які відбулися в 1986 році, розділили наше життя на «до» і «після» Чорнобиля. Харків першим відправив ліквідаторів у Чорнобиль, шукав нові методи лікування, прийняв людей, які шукали місце для життя, і став першим містом в Україні, де була створена громадська організація чорнобильців. Сьогодні ми з вами продовжуємо разом працювати, шукати спільні шляхи вирішення проблем. І я рада, що найвищі нагороди міської ради отримали люди, які, не дивлячись на проблеми зі здоров'ям, продовжують активно займатися громадською діяльністю, не опускають руки і не втрачають міцності духу», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Після нагородження ліквідатори, вдови чорнобильців обговорили з директорами профільних департаментів і віце-мерами проблеми, які їх хвилюють. Зокрема, це стосувалося оздоровлення, безкоштовних санаторно-курортних путівок.

Як повідомила директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова, цього року санаторно-курортним лікуванням будуть забезпечені 80% чорнобильців, але міська влада вже направила відповідні звернення до вищих держорганів із проханням виділити для міста додаткові путівки, щоб здоров'я могли поправити все ліквідатори.

Таке ж питання, але що стосується літнього відпочинку дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, з Харківською обласною державною адміністрацією погодить Департамент у справах сім'ї, молоді та спорту.

«У нас практично всі діти пільгових категорій безкоштовно оздоровляться цього літа. Якщо вам потрібні додаткові путівки, ми це питання будемо намагатися вирішити. Крім того, ми можемо обговорити варіанти безкоштовного дозвілля для ваших дітей», - сказав чорнобильцям заступник міського голови у справах сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко.

Директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат нагадав ліквідаторам, що вони мають право отримати пільгове обстеження на томографі (МРТ або СКТ), яке дорого коштує. Для цього потрібно прийти з направленням лікуючого лікаря до Департаменту охорони здоров'я.

Нагадаємо, що з цього місяця харків'янам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, за кошти міського бюджету безкоштовно встановлюють прилади обліку холодної та гарячої води.

Зазначимо, що всього в Харкові проживають 8 тис. осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 3,3 тис. чоловік - учасники ліквідації аварії, понад 2,8 тис. з них - інваліди.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини