У Київському районі провели акцію пам'яті «Жменя землі»
23 жовтня 2020 09:49 Суспільство
У Київському районі провели акцію пам'яті «Жменя землі» Акція «Вахта Пам'яті «Жменя землі», присвячена 75-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, відбулася в Київському районі напередодні Дня визволення України від нацистських загарбників.

Делегація Міжнародного неурядового об'єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля за мир і злагоду» провела завершальний етап акції «Вахта Пам'яті «Жменя землі» напередодні Дня визволення України від фашистських загарбників, який відзначається 28 жовтня.

Нагадаємо, що у вересні в рамках цієї акції члени делегації в містах та селах Республіки Білорусь висипали по жмені харківської землі на братські могили, де спочивають воїни-уродженці Харківщини, а також привезли землю з цих військових поховань до Харкова. У жовтні проводиться другий етап акції, і по жмені цієї землі ветерани залишають на братських могилах у Харкові і Харківській області.

Ветерани війни та ветерани Чорнобиля, голова Адміністрації Київського району Неллі Казанжиєва, клірик храму Усікновення глави Іоанна Предтечі протоієрей Володимир Катречко, а також члени молодіжних організацій району висипали по жмені землі, привезеної з Білорусі, на військові поховання на Алеї Слави на 2-му міському кладовищі і поклали до могил квіти.

«На всіх фронтах воювали і гинули наші земляки. Багато з них досі лежать в місцях боїв або знаходяться в братських похованнях під ім'ям «Невідомий солдат». Багато вважаються зниклими без вести... Подвиг воїнів, мужніх і відважних, яких тільки народжувала Слобожанська земля, безсмертний. Зберегти пам'ять про безіменних героїв не менш важливо, ніж про тих, чиї імена дійшли до наших днів. Приклади незламної мужності і доблесті наших предків повинні стати зразком для нинішнього і прийдешніх поколінь», - підкреслили учасники акції.

Зазначимо, у Білорусі розташовано 6,4 тис. військових поховань часів Другої світової війни, в яких покоїться прах понад 2,2 млн воїнів, загиблих і померлих від бойових ран в 1941-1944 рр. Серед них - тисячі уродженців Харківської області, в тому числі воїнів-уродженців Харківщини, покликаних з Кагановічского (нині - Київського) району. Місця поховань 51-го з них встановлені. По жмені землі з їхніх братських могил і було доставлено до Харкова.

З самого початку війни харків'яни були на передовій. Одним з керівників оборони Брестської фортеці був полковник Юхим Фомін, полковий комісар 84-го стрілецького полку 6-ї стрілецької дивізії, який у 1938-1940 рр. був військовим комісаром 23-тьої Харківської стрілецької дивізії. Загинув 26 червня 1941 року поблизу Холмських воріт Брестської фортеці.

Іван Васін потрапив у полон і загинув в таборі для військовополонених №352 біля села Масюковщина, що тепер в місті Мінську.

Олексій Барзіленко - стрілець-бомбардувальник, мол. лейтенант, героїчно загинув 30 червня 1942 року в складі екіпажу 103-го штурмового авіаційного полку.

При звільненні Білорусі в 1943-1944 роках загинули рядові: Федір Андросов, Сергій Арутюнян, Володимир Байбіков, Юрій Грива. Від ран у госпіталях померли В'ячеслав Доманівський, Тихон Свідло, Абрам Колчинський, Борис Ус та багато інших харків'ян.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини