Виставка робіт художника з Луганської області Бориса Костянікова відкрилася в Харківському художньому музеї.
Виставка присвячена 50-річчю з дня народження художника. На ній представлені картини живопису, написані як в реалістичній манері, так і картини асоціативного напрямку.
Як зазначають в музеї, відчуття свого коріння, закоханість в рідні місця є основою світоглядних уявлень Бориса Костянікова, що знаходить втілення в його ліричних пейзажах: «Тиша», «Літній вечір», «На річці Червоній», «У рідному краю». Інша образно-стилістична задача вирішена в картинах асоціативного напрямку - «Між небом і землею», «На дні пейзажу», «Почуття вітру», де майстер використовує засоби алегоричного, метафоричного змісту, насичуючи твори символіко-узагальнюючими елементами. «Небо, земля, людина, рослини стають елементами Всесвіту і знаходяться між собою в тісному і складному взаємозв'язку. Світ художника вартий того, щоб познайомитися з ним ближче, спробувати увійти до нього, стати співучасником діалогу з автором», - зазначили в музеї.
Виставка луганчанина працюватиме до 11 листопада.
Довідка. Борис Гаврилович Костяніков народився 24 жовтня 1965 року в селі Коноплянівка Луганської області. У 1989 році закінчив Орловське художнє училище, з 1989 по 1994 навчався в Харківському художньо-промисловому інституті. Член Харківської організації Національної спілки художників України з 1995 року. Учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок. Має низку персональних виставок. Твори Бориса Костянікова знаходяться в музеях України і Росії, приватних зібраннях України, Західної Європи, США, Канади, Австралії, Японії. На батьківщині, в селі Красноріченському, з 1997 року Борис разом зі старшим братом Анатолієм втілює в життя мистецький проект «АРТ-Транзит», в рамках якого були проведені виставки «Живопис братів Анатолія та Бориса Костянікових» в музеях, галереях, культурних центрах міст Луганщини , а також виставки-акції в глибинці.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
25/12/2025
На проспекті Героїв Харкова тимчасово заборонять рух транспорту
-
25/12/2025
Мер звернувся до харків'ян з привітанням
-
25/12/2025
Ігор Терехов вітає харків'ян з Різдвом
-
25/12/2025
Ігор Терехов: Харків продовжує підтримувати переселенців
-
24/12/2025
Ігор Терехов привітав католиків з Різдвом
-
24/12/2025
У Харкові знесуть ще три пошкоджені обстрілами будинки
-
24/12/2025
У Харкові встановлять низку меморіальних дошок
-
24/12/2025
Через обстріли в Харкові обмежено подачу тепла та гарячої води
-
24/12/2025
Ігор Терехов: Вимушено переходимо в режим «енергоострова»
-
24/12/2025
У Харкові функціонують пункти незламності
-
23/12/2025
Ігор Терехов зустрівся з духовними лідерами міста
-
23/12/2025
Для дітей з Новобаварського району організували новорічне свято
-
23/12/2025
Ігор Терехов привітав працівників «Тепломереж» з Днем енергетика
-
23/12/2025
Витрати на роботу святкової ілюмінації частково покриють меценати
-
23/12/2025
Застосунок «Open Kharkiv» випустив оновлення
-
22/12/2025
Тролейбус №25 тимчасово не курсуватиме у вівторок
-
22/12/2025
Ігор Терехов: Бізнес у прифронтових громадах потребує державної підтримки
-
22/12/2025
Трамваї №16 і 16А тимчасово змінять маршрути
-
22/12/2025
Асоціація прифронтових міст і громад та Українська рада бізнесу підписали меморандум