У ХПІ відкрили унікальний освітній майданчик
27 січня 2022 12:43 Освіта
У ХПІ відкрили унікальний освітній майданчик Інноваційний кампус відкрили сьогодні, 27 січня, на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Як повідомили у виші, це перший подібний освітній майданчик у країні. Проєкт НТУ «ХПІ» увійшов до Топ-10 на всесвітньому конкурсі «QS-Wharton Reimagine Education Awards – 2021», на якому оцінювалися новаторські педагогічні підходи. Усього за перемогу змагалися понад 1300 учасників із 105 країн.

У новому кампусі, у двоповерховій будівлі загальною площею понад 2,7 тис. кв. м, зможуть одночасно навчатись 300 студентів. Серед освітніх напрямів – IT-сфера та школа підприємництва. Також у кампусі працюватиме коворкінг. У цілому передбачається перехід від декларативної до проєктної схеми навчання, яка спрямована на набуття практичних навичок для створення продуктів та систем. Це нова технологія навчання IT-фахівців для підготовки бакалаврів міжнародного рівня.

У відкритті кампусу взяли участь Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, Харківський міський голова Ігор Терехов, ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, представники бізнесу, які брали участь у реалізації цього проєкту.

Міський голова зазначив, що освітні центри такого рівня відкривають перед молодими людьми нові можливості, і, з цієї причини зокрема, багато хто з них захоче вчитися та залишитися жити у Харкові. Ігор Терехов підкреслив, що міська влада розуміє і виконує своє завдання – створює необхідну інфраструктуру та є одним із основних замовників IT-продуктів.

«Молодь хоче жити у Харкові. У IT-компанії, що працюють у Харкові, приїжджають працівники з інших міст. Молодим людям потрібна робота, що добре оплачується, комфортні умови проживання, відносно недороге житло та розвинена соціальна інфраструктура – ​​заклади освіти, спортивні комплекси, сучасні місця відпочинку, гарне транспортне сполучення. Усім цим ми займаємось. Також ми замовляємо сучасне програмне забезпечення для реалізації міських проєктів, серед яких – «Картка харків'янина», «Муніципальна швидка допомога», – повідомив Ігор Терехов.

Своєю чергою Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що сучасні моделі розвитку країн будуються довкола університетів та високих технологій. За його словами, завдяки реалізації подібних ініціатив соціально відповідальний бізнес допомагає відроджувати економіку України. Адже в інноваційному хабі молоді люди зможуть на умовах аутсорсингу працювати на іноземні компанії, а це - сплата податків у Харків та Харківську область, а також місце концентрації розумної та здібної молоді.

«Я закликаю бізнес підтримувати інноваційні та активні університети. Ми не можемо допустити, щоб молодь виїжджала. Я всюди наводитиму ваш приклад за основу – місто Харків, Харківську політехніку, соціально відповідальний бізнес, освіту Харкова», - зазначив під час відкриття Сергій Шкарлет.

Також Міністр освіти і науки повідомив, що Президент України назвав 2022-й рік роком освіти, і в планах держави - підвищення зарплат педагогам.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини