У Харкові з'явилася інтерактивна карта укриттів
29 вересня 2021 13:51 Суспільство
У Харкові з'явилася інтерактивна карта укриттів Інтерактивну карту укриттів, якими можуть скористатися жителі Харкова, створили в місті.

Проєкт реалізується міською радою спільно з КП «Міський інформаційний центр» та громадською організацією «Смарт Медіа». Презентували його сьогодні, 29 вересня, в пресцентр Харківської міської ради.

Директор департаменту КП «МІЦ» Світлана Деговцова повідомила, що знайти карту можна на сайті smart.gis.digital. На ній надається інформація про укриття, якими можуть скористатися жителі різних будинків.

«Карта має простий інтерфейс. Укриття можна знайти в пошуковому рядку сайту, клікнувши на об'єкт або через вікно, де відобразиться їх список», - розповіла Світлана Деговцова.

Начальник Управління цивільного захисту Харківської міської ради Олександр Пушкарьов нагадав, що в Харкові є три типи захисних споруд: укриття на території підприємств, у спорудах подвійного призначення (метрополітен, паркінги, підземні переходи) і найпростіші укриття (підвали, цокольні поверхи будинків, медичних установ, установ освіти). За його словами, всього в Харкові - понад 300 захисних споруд на підприємствах, 30 станцій метро, ​​53 підземних переходи, 24 паркінги і понад 4,2 тис. простих укриттів.

Інформаційну підтримку проєкту надає громадська організація «Смарт Медіа». Як повідомила голова організації Олександра Щукіна, мета виконаної роботи - інформувати якомога більше жителів про дії, які необхідно зробити у разі надзвичайної ситуації, і зміцнити їх впевненість в підготовчих роботах органів влади до таких ситуацій. Для цього організація провела інформаційну кампанію зі створення карти і спільно з управлінням цивільного захисту розробила спеціальні пам'ятки дій в разі НС і плакати.

Як розповів інженер з цивільного захисту КП «Жилкомсервіс» Олександр Таранов, на плакатах біля кожного укриття вказується адреса укриття і місце, де можна знайти ключі від нього, а також телефон відповідального за укриття. Як правило, це начальник ділянки КП «Жилкомсервіс». Також ключі можуть бути у жителів і аварійно-диспетчерських бригад. Загалом у житлових будинках міста є 2 872 підвальних приміщення, де можна сховатися в разі надзвичайної ситуації.

Перед нанесенням на карту усі укриття перевірили, і така робота триває. Як повідомив начальник управління цивільного захисту Олександр Пушкарьов, карту ще технічно допрацюють, доповнять необхідною інформацією та іншими об'єктами, зокрема - укриттями в новобудовах, які ще не ввели в експлуатацію.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини