У Харкові зібрали кошти на ремонт центру для «дітей сонця»
22 березня 2021 08:48 Місто
У Харкові зібрали кошти на ремонт центру для «дітей сонця» Благодійний марафон «Діти сонця» пройшов 21 березня у готелі «Kharkiv Palace».

Захід приурочено до Міжнародного дня людей з синдромом Дауна, який відзначається 21 березня в усьому світі.

У рамках марафону пройшов концерт, на якому виступили запрошені артисти і «сонячні діти». Також організатори провели аукціон. Всі бажаючі могли придбати картини українських художників або передати кошти Харківській благодійній організації батьків дітей з хромосомними особливостями і докторів-генетиків.

У заході та аукціоні взяв участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. Він подякував організаторам і учасникам заходу, які на своєму прикладі показали, як важливо створювати толерантне і небайдуже суспільство.

«Дуже позитивний захід. Ці діти - такі хороші, чесні, емоційні. Важливо, щоб ми про них дбали, а вони були рівноправними членами суспільства. Завдання міської влади і моє особисто - щоб вони отримували хорошу освіту і були інтегровані в соціальне життя. Вони вчаться в звичайних школах, дружать, спілкуються, займаються разом з однокласниками. У будь-якому цивілізованому суспільстві - це норма життя», - сказав Ігор Терехов.

Як повідомила організатор заходу, президент Харківської благодійної організації батьків дітей з хромосомними особливостями і докторів-генетиків Ірина Шевченко, такий марафон проводиться вп'яте. Мета заходу цього року - підтримати сімей з «сонячними дітьми» і зібрати кошти на ремонт центру, де діти з синдромом зможуть розвиватися і соціалізуватися. Торік міська влада виділила для цього приміщення в довгострокову оренду, але воно потребувало ремонту.

«Силами батьків там багато що зробили, але зараз потрібна допомога фахівців і гроші на дорогі матеріали. Потрібно обладнати приміщення, відремонтувати фасад і встановити пандус, тому кошти, зібрані сьогодні, підуть виключно на створення нашого затишного будинку», - розповіла Ірина Шевченко.

Вона зазначила, що центр буде розташований по вул. 23 Серпня, 2. В ньому, зокрема, планується проводити різноманітні майстер-класи для дітей і навчальні зустрічі з батьками.

Ірина Шевченко повідомила, що за 12 років роботи благодійна організація об'єднала понад 200 сімей.  Представники організації співпрацюють з Департаментом соціальної політики та беруть участь у міському конкурсі соціальних ініціатив, завдяки чому раніше реалізували проєкт з навчання дітей навичкам професії кулінара, а цього року - здійснять проєкт з малювання в одній з художніх студій.

За словами керівника організації, у всіх перемогах «сонячних дітей» - великий вклад їхніх батьків. «Та безумовна любов, яку ми даємо своїм дітям, яка допомагає їм рости над собою», - сказала Ірина Шевченко.

Довідка. Міжнародний день людей з синдромом Дауна почали відзначати у 2006 р. за пропозицією грецького генетика Стіліаноса Антонаракіса з Женевського університету. Двадцять перший день третього місяця був обраний невипадково, оскільки синдром Дауна пов'язаний із трьома копіями (а не двома) 21-ої хромосоми.

За статистикою ООН, кожна 1000-на дитина на планеті з'являється на світ із синдромом Дауна. Таких людей часто називають сонячними, бо вони велелюбні, відкриті, усміхнені і чуйні.

Також цього дня проходить Міжнародний флешмоб «Lots of Socks». Щоб привернути увагу до цієї дати, люди надягають різні шкарпетки. Сенс в тому, щоб відчути, що значить жити під пильним поглядом оточуючих.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини