У Харкові збільшиться кількість ліжок для хворих на коронавірус
28 вересня 2021 13:29 Медицина
У Харкові збільшиться кількість ліжок для хворих на коронавірус Декілька харківських лікарень знову почнуть приймати хворих на COVID-19.

Про це сьогодні, 28 вересня, повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, на центральному рівні влади було прийнято рішення забезпечити 200 місць у Харківському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення та Міському клінічному пологовому будинку №2 (де всього 110 ліжок, 25 з яких призначені для породіль). Планується, що «чорнобильска» лікарня зможе приймати пациєнтів з COVID-19 вже завтра, а пологовий будинок №2 – через два-три дні, як тільки отримає ковідний пакет.

Крім того, у резерв медичних закладів, пристосованих для лікування хворих на коронавірусну інфекцію, внесли Обласний госпіталь ветеранів війни, де можна розгорнути близько 230 місць, та Міську багатопрофільну лікарню №18, де 50 ліжок забезпечені киснем. Туди хворих направлятимуть у разі, якщо в інших лікарнях місць не вистачатиме. 

Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що медичні заклади забезпечені киснем та медикаментами, а лікарі - засобами індивідуального захисту.

За її словами, після вихідних міські лікарні для хворих на коронавірус були заповнені на 92%, але вчора виписали 99 осіб, тож цей показник знизився до 88%. Загалом заповненість лікарень по Харківській області складає трохи більше 50%, і в медичних закладах обласного підпорядкування хворим надають необхідну кваліфіковану допомогу.

Нагадаємо, що у весняну хвилю пандемії у Харкові було розгорнуто 930 ліжок у п'яти лікарнях - №13, 17, 18, 25, а також у пологовому будинку №2. Потім пологовий будинок і лікарню №18 виключили з реєстру медичних установ для хворих на коронавірус. Через це у місті залишилося 770 ліжок для ковідних пацієнтів, кількість яких останнім часом стала збільшуватися.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини