У Харкові збережуть всі пільги на проїзд і нададуть додаткову студентам
27 грудня 2017 15:48 Інфраструктура
У Харкові збережуть всі пільги на проїзд і нададуть додаткову студентам Безкоштовний проїзд у наземному електротранспорті та метрополітені людям, які мали на це право згідно з чинним законодавством, буде збережений за рахунок коштів міського бюджету Харкова.

Про це сьогодні, 27 грудня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, з 1 січня 2018 року низку пільг, яка раніше оплачувалася з держбюджету, передано на фінансування органам місцевого самоврядування.

«Перелік пільгових категорій досить великий. У цьому переліку є одержувачі пільги у вигляді безкоштовного проїзду, які користувалися цією пільгою в попередні роки, а є такі категорії, які передані на рівень місцевого самоврядування тільки зараз. Також безкоштовний проїзд в міському електротранспорті залишається у пенсіонерів», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Так, право на безкоштовний проїзд мають учасники бойових дій; інваліди війни; реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій; діти з багатодітних сімей; громадяни, які постраждали в результаті аварії на ЧАЕС, віднесені до 1-ї та 2-ї категорій; діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов'язану з ЧАЕС; батьки військовослужбовців, які загинули, пропали безвісти під час проходження військової служби; особи з інвалідністю 1-ї групи і особи, які супроводжують їх; особи з інвалідністю 2-ї групи; діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують; діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування.

Також в числі громадян пільгових категорій - Герої України, Герої Радянського Союзу, Герої соціалістичної праці, повні кавалери ордена Трудової Слави, ветерани праці, діти війни, жертви нацистських переслідувань, громадяни, яким присвоєно звання заслуженого донора України, учасники війни, ветерани війни, члени сімей загиблих, померлих ветеранів війни та ін. Крім того, право пільгового проїзду матимуть тимчасово переміщені особи, зареєстровані в Харкові, якщо вони відносяться до громадян пільгових категорій.

Як повідомив заступник міського голови з питань інфраструктури міста Євген Водовозов, також пільги отримають студенти і школярі. Студентам буде надано 60 поїздок в метрополітені за 50%-ю вартістю проїзду та додатково 30 поїздок зі знижкою 50% у наземному електротранспорті.

Він нагадав, що за ініціативою міського голови Геннадія Кернеса 50%-ва пільга на 50 поїздок в метрополітені надана школярам. Також для них збережений постійний проїзний квиток на один вид електротранспорту вартістю 15 грн в місяць або 20 грн - на два види. При цьому віце-мер нагадав, що школярі і студенти будуть отримувати пільгу на проїзд на час навчального року - з 1 вересня до 30 червня.

«Коли ми показали всі проекти Геннадію Адольфовичу, він сказав, що жодного харків'янина, який мав право на пільги, ми цієї пільги позбавляти не будемо. Це позиція мера міста. Він цю позицію відстоював, і ми відстоювали її перед депутатами», - сказав Євген Водовозов, коментуючи питання про велику суму фінансування пільги, яке передбачено міським бюджетом.

Друкувати
Останні новини