102 тис. переселенців, які прибули до Харкова з Донецької та Луганської областей, зареєстровані в районних управліннях праці та соціального захисту Харкова.
Про це сьогодні, 28 серпня, на зустрічі з експертом Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Олександром Отто повідомила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.
За її словами, передбачається, що крім зареєстрованих в Харкові живе ще 50-70 тис. переселенців, які не потребують соціальної державної допомоги, тобто можуть розраховувати на свої сили, мають можливість орендувати або придбати житло, у яких є своя справа, добре оплачувана робота і кошти до нормального існування.
Крім того, 37 тис. сімей з числа зареєстрованих звернулися по державну компенсацію за проживання. Для непрацездатних осіб (пенсіонерів, інвалідів, неповнолітніх) компенсація становить 844 грн на місяць, для працездатних безробітних - 422 грн. Якщо люди з останньої категорії протягом двох місяців не знаходять роботу, вони позбавляються цих виплат.
Як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, до міських центрів зайнятості звернулося понад 300 вимушено переміщених осіб і трохи більше 100 з них працевлаштувалися. Також є люди, які працюють неофіційно, але їх теж не дуже велика кількість. При цьому багато хто з них залишили свої міста і роботу, не взявши з собою трудових книжок та інших необхідних документів. Частина людей чекає, коли військовий конфлікт закінчиться, щоб повернутися на колишнє місце роботи та отримати компенсацію за вимушені прогули.
Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що місто продовжує надавати всіляку підтримку таким людям. Тих з них, хто знаходяться в дуже складному становищі, розміщують в територіальних центрах, центрах соціальної реабілітації, модульному містечку. Їм регулярно надається медична та психологічна підтримка. Дітей влаштовують без черги в школи і дитячі садки.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
25/12/2025
На проспекті Героїв Харкова тимчасово заборонять рух транспорту
-
25/12/2025
Мер звернувся до харків'ян з привітанням
-
25/12/2025
Ігор Терехов вітає харків'ян з Різдвом
-
25/12/2025
Ігор Терехов: Харків продовжує підтримувати переселенців
-
24/12/2025
Ігор Терехов привітав католиків з Різдвом
-
24/12/2025
У Харкові знесуть ще три пошкоджені обстрілами будинки
-
24/12/2025
У Харкові встановлять низку меморіальних дошок
-
24/12/2025
Через обстріли в Харкові обмежено подачу тепла та гарячої води
-
24/12/2025
Ігор Терехов: Вимушено переходимо в режим «енергоострова»
-
24/12/2025
У Харкові функціонують пункти незламності
-
23/12/2025
Ігор Терехов зустрівся з духовними лідерами міста
-
23/12/2025
Для дітей з Новобаварського району організували новорічне свято
-
23/12/2025
Ігор Терехов привітав працівників «Тепломереж» з Днем енергетика
-
23/12/2025
Витрати на роботу святкової ілюмінації частково покриють меценати
-
23/12/2025
Застосунок «Open Kharkiv» випустив оновлення
-
22/12/2025
Тролейбус №25 тимчасово не курсуватиме у вівторок
-
22/12/2025
Ігор Терехов: Бізнес у прифронтових громадах потребує державної підтримки
-
22/12/2025
Трамваї №16 і 16А тимчасово змінять маршрути
-
22/12/2025
Асоціація прифронтових міст і громад та Українська рада бізнесу підписали меморандум