У Харкові вводяться превентивні заходи для попередження захворювання на коронавірус
11 березня 2020 19:28 Місто
У Харкові вводяться превентивні заходи для попередження захворювання на коронавірус У Харкові вводиться тритижневий карантин в установах з масовим перебуванням людей, в той же час школи і дитсадки не закриватимуть.

Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

За його словами, з завтрашнього дня і три найближчі тижні будуть закриті театри і кінотеатри, цирк, розважальні центри та ігрові зони в шопінг-моллах. Спортивні заходи переносяться, а для неспортивних - інакше вони називаються масовими - вводиться обмеження на кількість учасників до 60 осіб.

У той же час карантинні заходи на школи і дитячі садки поширюватися не будуть.

«Причина перша - за останні 20 днів ми спостерігаємо зниження рівня захворювань на ГРВІ у школах. Причина друга - куди батькам діти своїх дітей на час тритижневого карантину, зовсім незрозуміло, і для багатьох з них цей час стає важким випробуванням. Але якщо хтось вважає, що для його дитини краще найближчим часом пересидіти вдома - керівництво шкіл не буде проти, необхідно тільки написати відповідну заяву на ім'я керівника навчального закладу. І, до речі, скоро канікули - з 23-го по 29-е березня», - зазначив мер.

Однак у школах теж будуть введені обмеження: для середніх і старших класів буде скасована багатокабінетна система, навчальний процес проходитиме в одному класі. Вранці діти будуть проходити медичний огляд. Самі ж школи будуть додатково дезінфікувати.

Інших заходів, включаючи зміни в роботі транспорту, в місті не буде.

Геннадій Кернес уточнив, що в Харкові немає жодного випадку зараження на коронавірус, тоді як всі профільні лікувальні заклади підготовлені до прийому хворих.

«Усі описані вище заходи ми проводимо превентивно, щоб таких хворих в нашому улюбленому Харкові і не з'явилося. Упевнений, харків'яни з розумінням поставляться до деяких незручностей, пов'язаних із запобіганням захворювання на COVID-19», - підкреслив міський голова.

Друкувати
Останні новини