У Харкові вводять оплату проїзду в метро банківськими картами
25 вересня 2020 12:06 Інфраструктура
У Харкові вводять оплату проїзду в метро банківськими картами Систему оплати проїзду в Харківському метрополітені банківськими картами презентували сьогодні, 25 вересня, на станції метро «Держпром».

Як повідомив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, перший апарат буде працювати на станції метро «Держпром» у тестовому режимі.

«Протягом півроку ми встановимо подібні апарати на всіх станціях. Поки планується встановлювати по одному апарату в одному вестибюлі. Ми повинні, перш за все, думати про зручність і не створювати черг, особливо в годину пік, а далі відштовхуватимемося від потреби», - зазначив Ігор Терехов.

Перший віце-мер повідомив, що поки систему запустять тільки в метро, ​​а в подальшому, можливо, і у наземному електротранспорті.

Старший директор «VISA» зі стратегічних партнерств і фінтеху в СНД та Південно-Східній Європі Євген Лісняк зазначив, що оплату проїзду банківськими картами впровадили в рамках розширення системи «E-ticket». Спільно з міською радою проєкт реалізуували компанія «VISA», компанія-інвестор «Платіжний центр» та АТ «Ощадбанк», який обслуговує банківські транзакції. Кошти з міського бюджету витрачені не були.

«Все почалося в грудні, коли ми підписали з Харківською міською радою меморандум, і за дуже швидкий термін реалізували таку складну систему. Харків чує попит громадян, і коли ми поговорили з міським головою Геннадієм Кернесом і першим віце-мером, то вирішили впровадити таку технологію тут. Щиро вдячний міській владі, Департаменту цифрової трансформації і всім учасникам проєкту», - зазначив Євген Лісняк. 

Як повідомила керівниця Харківського обласного управління АТ «Ощадбанк» Оксана Сороколіта, для оплати проїзду пасажиру досить прикласти до терміналу банківську платіжну карту або мобільний телефон, який підтримує «Apple Pay», «Google Pay», та інші NFC-пристрої і дочекатися звукового і світлового сигналу. Вона зазначила, що комісія при оплаті не нараховується.

«Ощаданк» має серйозний досвід впровадження безконтактних платежів в транспорті по всіх куточках України. Таке транспортне рішення - ще один елемент нашого «розумного» міста Харкова, оскільки спрощує проїзд у метрополітені й зменшує кількість готівкових коштів. Зі свого боку ми завжди готові підтримувати такі інноваційні проєкти для улюбленого міста», - підкреслила під час презентації Оксана Сороколіта.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини