У Харкові введуть місячний безліміт на паркування
22 квітня 2019 14:42 Місто
У Харкові введуть місячний безліміт на паркування Два нових способи оплати муніципального паркування вводять у Харкові.

Як повідомив директор КП «Харківпарксервіс» Дмитро Мандриков, планується, що з 1 травня харків'яни зможуть оплачувати послугу через додаток «Приват24», а також купивши через сайт підприємства або в тютюнових кіосках паркувальні талони.

Вартість послуги - 640 грн: 40 грн коштує картка, 600 грн - користування денними парковками необмежену кількість часу протягом 30 днів. Розрахунок проводився з урахуванням загальної кількості машиномісць, затверджених тарифів і коефіцієнтів наповнюваності парковок.

Дмитро Мандриков повідомив, що після придбання талон потрібно буде активувати через сайт КП або зателефонувавши за номером телефону, вказаним на його зворотному боці. Співробітник «Харківпарксервіс» зареєструє талон за держномером автомобіля і номером картки. Поповнювати талони також можна буде через сайт підприємства (вартість на місяць - 600 грн).

Як повідомив директор підприємства, талон продаватиметься у пластиковій кишені, щоб його можна було прикріпити до бічного скла. Це потрібно для контролю: паркувальники й інспектори з паркування зможуть перевірити активацію талона, термін використання і оплату послуг за допомогою смартфона. В разі підробки документа передбачена кримінальна відповідальність. Нові сервіси оплати поки введуть на денних паркувальних майданчиках, але в міру затребуваності зможуть реалізувати і на цілодобових об'єктах. Для людей з обмеженими можливостями паркування залишається безкоштовним.

Як зазначив Дмитро Мандриков, також в місті розробляється автоматична система оплати паркування. Мета її введення - підвищення якості надання послуги і побудова сучасної системи паркування.

«Ми отримаємо дієвий механізм впливу, щоб визначати місця, райони, куди завдяки встановленому тарифу буде обмежений в'їзд. Наприклад, в історичний центр, як це робиться в деяких європейських країнах. Крім того, є пішохідні зони. Якщо звернутися до досвіду європейських країн, то, незалежно від пори року і настрою, платять за парковку всі. У разі несплати вводяться певні санкції. У нашій ситуації все залежить від людини: затверджено тариф 5 грн за годину, а по суті оплачується 5 грн в день. Не завжди харків'яни кажуть правдиву інформацію про те, на скільки годин вони залишили автомобіль, і нерідко це викликає конфліктні ситуації», - розповів Дмитро Мандриков.

Нагадаємо, також оплачувати послуги паркування в Харкові можна готівкою паркувальникам і за безготівковим розрахунком через мобільний телефон.

Зазначимо, що тариф за користування муніципальним паркуванням був встановлений в 2011 році.

З загальною інформацією про способи оплати паркування можна ознайомитися на сайті підприємства та інформаційних табло, які встановлені біля муніципальних парковок.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини