У Харкові встановлено національний рекорд з наймасовішої гри «Що? Де? Коли?»
23 березня 2019 16:41 Культура
У Харкові встановлено національний рекорд з наймасовішої гри «Що? Де? Коли?» Наймасштабніша в Україні інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» пройшла сьогодні, 23 березня, в манежі Національного аерокосмічного університету «ХАІ».

У заході одночасно взяла участь 341 команда - це 1 тис. 705 гравців. Точні підрахунки учасників провели експерти Національного реєстру рекордів України під час гри і тим самим зафіксували новий національний рекорд, який до сьогоднішнього дня належав Києву. У столиці одночасно у «Що? Де? Коли?» зіграли відразу 1589 учасників.

За словами організаторів гри, це досягнення дозволило отримати Харкову статус самого інтелектуального міста в Україні.

Як зазначила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, головна вимога до учасників - вміння швидко і оригінально мислити.

«Я вважаю, що бути розумним - це не обов'язково мати червоний диплом або відмінні оцінки. Сьогодні темп сучасного життя вимагає іншого - швидкого прийняття рішень, негайної реакції, вміння концентрувати потік потрібної інформації. Тобто мати швидке і гнучке мислення. Саме такі головні критерії пред'являлися до учасників масової інтелектуальної гри в Харкові», - зазначила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Рекордну гру провів Олександр Андросов, відомий по українській телеверсії гри «Що? Де? Коли?».

Крім професіоналів і любителів гри, в манежі «ХАІ» зібралися майже 200 студентських команд і близько 100 - учнівських. Випробувати свої сили в інтелектуальному змаганні вирішили і команди харківських установ інтернатного типу, в тому числі п'ять спеціалізованих.

Правила гри незмінні багато років - протягом хвилини п'ять гравців команди повинні дати правильну відповідь на питання, яке ведучий «Що? Де? Коли?» задає одночасно всім учасникам. Відповідь вписують в спеціальний бюлетень, який передають суддям. Кожна правильна відповідь приносить команді 1 бал. Гра проходить в три раунди з двома перервами по 20 хвилин.

«Приємно бачити тут стільки нових молодих облич. Сподіваюся, багато хто з нинішніх учасників залишаться в цій грі і в подальшому. Дуже добре, що в Україні фіксують такі чудові рекорди, адже інтелект країни потрібно розвивати», - зазначив гравець з команди «ХІІТ 2000» Костянтин Колесник.

Організатори заходу досягли домовленості про те, що проект матиме продовження.

Друкувати
Останні новини