У Харкові встановили меморіальну дошку Георгію Кірпі
31 серпня 2021 12:07 Освіта
У Харкові встановили меморіальну дошку Георгію Кірпі Меморіальну дошку екс-міністрові транспорту і зв'язку, Герою України, Почесному громадянину міста Харкова Георгію Кірпі відкрили сьогодні, 31 серпня, на будівлі Українського державного університету залізничного транспорту.

Захід пройшов в день посвячення в студенти першокурсників університету. У ньому взяв участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Ігор Терехов побажав майбутнім студентам успіхів у навчанні і наслідувати приклад їхнього легендарного попередника, випускника вишу Георгія Кірпи - єдиного народного міністра України.

«Він прийняв Укрзалізницю у 2000-му році в жахливому стані. За роки його керівництва вона стала кращою і як локомотив повела за собою інші галузі промисловості. Його так і називали «людина-локомотив». У нього було багато енергії, він зібрав команду професіоналів, яка і після його смерті працювала потужно і стабільно. Мені хочеться, щоб ви також прагнули зробити якомога більше для розвитку України. Ви вступили до прекрасного вишу, який, я впевнений, буде носити статус національного і ім'я Георгія Миколайовича», - зазначив Ігор Терехов.

Також на церемонії відкриття зачитали звернення дружини екс-міністра Жанни Кірпи. За її словами, Георгій Миколайович любив свій інститут і, коли був на посаді міністра, неодноразово відвідував його і допомагав у розвитку. Жанна Кірпа подякувала всім організаторам заходу і зазначила, що з сьогоднішнього дня образ Георгія Кірпи буде серед його послідовників.

«Понад 50 років тому ми з Георгієм Миколайовичем стали студентами цього навчального закладу. Так само на цій площі ми були посвячені в студенти, так само хвилювалися і були сповнені рішучості для досягнення своєї мети. З великою вдячністю згадую наших педагогів. Вони дали нам більше, ніж знання - почуття власної гідності і віру у свої сили. Ми не тільки вчилися, але жили у великому і прекрасному Харкові, який сформував наш світогляд. Це були найкращі роки в житті, спогади про які і зараз надихають і надають сил», - написала у зверненні Жанна Кірпа.

Довідка. Георгій Миколайович Кірпа (1946 - 2004) закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту (нині - УкрДУЗТ) у 1970 році з відзнакою. Академік Транспортної академії України, автор 14 наукових праць в галузі залізничного транспорту. Герой України.

У 2000-2001 рр. - перший заступник міністра-генеральний директор Державної адміністрації залізничного транспорту України. У 2001-2002 рр. - генеральний директор Державної адміністрації залізничного транспорту України. У 2002-2004 рр. - міністр транспорту України, генеральний директор підприємства «Укрзалізниця». З липня по грудень 2004 р - міністр транспорту і зв'язку України.

З ініціативи Георгія Кирпи були реалізовані такі проєкти, як будівництво автобану Київ - Одеса, судноплавного каналу Дунай - Чорне море, почалося будівництво автомобільно-залізничного мостового переходу через Дніпро в Києві, реконструйований центральний залізничний вокзал у Києві. Екс-міністр виступав з ініціативою створення єдиної авіакомпанії для забезпечення перевезень на внутрішніх лініях і реалізував низку інших важливих проєктів. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини