У Харкові вшанували пам'ять жертв голодоморів
25 листопада 2017 17:40 Суспільство
У Харкові вшанували пам'ять жертв голодоморів Поминальна служба за загиблими та покладання квітів до Хреста жертвам голодоморів відбулися сьогодні, 25 листопада, в Молодіжному парку.

У заході взяла участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники обласної влади, громадських організацій, вищих навчальних закладів, військовослужбовці, духовенство, студенти.

«Цього дня дуже важливо вшанувати пам'ять, запалити свічку, щоб у житті нашої країни і всього людського співтовариства така трагедія більше ніколи не повторилася. Щоб народжувалися діти, щоб у кожній домівці був хліб, панували добробут та мир. Для мене особисто цей день дуже важливий. Я пам'ятаю розповіді моєї мами, яка пережила голод дитиною, і навіть слухати її мені було страшно. Тому потрібно робити все можливе, щоб ніколи більше не допустити в світі такої трагедії», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Після цього на площі Свободи відбулася традиційна Всеукраїнська акція пам'яті «Запали свічку». О 16:00 пройшла хвилина мовчання, яка була оголошена по всій країні, і харків'яни виклали хрест зі свічок як символ пам'яті про всіх померлих у ті роки.

Зазначимо, що День пам'яті жертв голодоморів припадає на четверту суботу листопада. Цей день в Україні відзначають щорічно з 1998 року. Понад 20 країн визнали голод 1932-1933 років Геноцидом української нації. Страшна трагедія забрала, за різними підрахунками, близько чотирьох мільйонів життів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини