У Харкові вшанували пам'ять загиблих в Афганістані
15 лютого 2019 12:17 Місто
У Харкові вшанували пам'ять загиблих в Афганістані Харків'яни сьогодні, 15 лютого, поклали квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам на вул. Культури.

У мітингу з нагоди 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану взяли участь ветерани, родичі загиблих військових, керівництво міста та області, представники духовенства, громадських організацій, городяни. Присутні поклали до пам'ятника квіти та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що закінчення війни - це велика подія, яку зараз українці відчувають як ніколи гостро.
 
«Ось - наші мами, дружини, які втратили своїх близьких, хлопці, які втратили своїх друзів. Ми бачимо, як вони зі сльозами на очах обіймаються і згадують своїх побратимів. Харків'яни, які втратили своїх близьких. Свято затьмарюється втратою людей. Тому в цей день ми як ніколи повинні бажати нашій Україні миру, миру і ще раз миру, щоб не втрачати наших близьких, щоб не було небезпеки для наших сімей, дітей та онуків, щоб в наших сім'ях і країні все було добре», - сказала віце-мер.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що міська влада підтримує воїнів-інтернаціоналістів та їхні сім'ї. Матерям і дружинам загиблих військових виплачують матеріальну допомогу, вітають зі святами, зустрічаються з ними.

«Є державні пільги, пов'язані з пільговою оплатою комунальних послуг, але ми до цих пільг додали місцеву, щоб 50% перетворилися в 100%. У нас є в програмі пункти, які зобов'язують нас не забувати про матерів і дружин. Місто пам'ятає цих людей. Те, що ми намагаємося про них ніколи не забувати, - це, по суті, головна складова філософії роботи міської влади», - сказала заступник міського голови.

Довідка. Афганська війна (1979-1989) - військовий конфлікт на території Демократичної Республіки Афганістан. Виведення радянських військ з Афганістану, відповідно до укладених Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА, розпочалося 15 травня 1988 року і тривало кілька місяців. 15 лютого 1989 року останні підрозділи радянських військ залишили територію Афганістану. З 2004 року цей день відзначається як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. При виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані загинули 124 харків'янина.

Друкувати
Останні новини