У Харкові вшанували пам'ять польських офіцерів
09 червня 2018 15:26 Міжнародне співробітництво
У Харкові вшанували пам'ять польських офіцерів Сім'ї польських офіцерів, розстріляних в Харкові навесні 1940 року, сьогодні, 9 червня, вшанували пам'ять загиблих родичів на Меморіалі жертвам тоталітаризму в Лісопарку.

У пам'ятному мітингу взяли участь віце-прем'єр-міністр Республіки Польща Петро Глинський, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, а також польські військовослужбовці і близько 80 представників сімей загиблих польських офіцерів.

Перед присутніми виступив віце-прем'єр-міністр Польщі Петро Глинський, який нагадав про трагічні події весни 1940 року і назвав імена розстріляних і похованих на харківському меморіалі польських офіцерів. У свою чергу віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко зазначив, що крім польських військовослужбовців на цьому місці спочивають тисячі мирних радянських громадян, які стали жертвами політичних репресій.

«Це місце окроплене невинною кров'ю українців і поляків, воно священне для нас і є місцем нашої спільної історичної пам'яті. Розстріли польських військовополонених проводилися без єдиного суду і слідства. По суті, події в Харкові навесні 1940 року можна поставити в один ряд зі злочинами співробітників НКВС в Катині. Польща і Україна мають однаково важку спадщину тоталітарного комуністичного режиму. І тільки спільні заходи з вшанування пам'яті жертв тоталітарних репресій та спільні дослідження за всіма історичними питань допоможуть уникнути цих кривавих сторінок історії в майбутньому», - підкреслив віце-прем'єр-міністр України.

Віце-мер Світлана Горбунова-Рубан також зазначила, що пам'ять про ті страшні трагедії назавжди залишиться в серцях як українців, так і поляків.

«Були такі часи, які укладали цих безвинних людей в могили. Тому місце це дуже сумне. І те, що на харківський меморіал приїхала польська делегація, робить їй честь. Вони пам'ятають про своїх земляків, які були розстріляні в Харкові і тут поховані. І закликають нас пам'ятати про це», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Представники польської та української сторін вшанували пам'ять загиблих земляків хвилиною мовчання. В знак пам'яті жертв тоталітарних репресій пролунав триразовий залп з автоматів польських військовослужбовців. Учасники мітингу поклали квіти до меморіалу з український і польської сторін.

Після завершення офіційної частини церемонії священнослужителі провели молебень в пам'ять про жертви політичних репресій.

Довідка. Меморіал жертвам тоталітаризму був відкритий в Лісопарку в 2000 році на місці поховання в кінці 1930-х - початку 1940-х років радянських громадян і польських військовополонених. У 1940 році в Харкові було розстріляно близько 4 тис. польських офіцерів і 500 мирних польських громадян. Також квартал №6 в Лісопарку став місцем спочинку і тисяч репресованих і розстріляних перед війною українських громадян.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини