У Харкові вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня 2015 12:23 Суспільство
У Харкові вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Покладання квітів до пам'ятника жертвам і ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС пройшло сьогодні, 14 грудня, в Молодіжному парку.

Вшанувати пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС прийшли представники міських та обласних органів влади, установ та організацій міста, громадських чорнобильських об'єднань Харкова та Харківської області, представники духовенства, харків'яни.

Учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку, вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи, пролунав триразовий залп.

Як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, на сьогоднішній день в Харкові живе близько 8,5 тис. чорнобильців, і міська влада робить все можливе, щоб полегшити їхнє життя. За словами віце-мера, сьогодні не свято, а перш за все - День пам'яті, пам'яті тих, хто ціною здоров'я, ціною свого життя не дав ядерній загрозі поширитися і врятував мільйони людей.

«Складно святкувати, коли пам'ятаєш про те, через що ці люди пройшли, скільки друзів втратили, і коли знаєш, як їм доводиться зараз, коли доводиться боротися і з хворобами, і з різними проблемами. Ми намагаємося допомогти їм у всьому, що від нас залежить, хоча й розуміємо, що дуже складно компенсувати їм той біль, з яким вони живуть стільки років», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Довідка. 26 квітня 1986 року відбулася одна з найбільших аварій на атомних об'єктах - вибух 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. У ліквідації наслідків аварії брало участь близько 600 тис. українців, у тому числі харків'яни. 30 листопада 1986 року над зруйнованим енергоблоком було закінчено будівництво саркофагу, а 14 грудня у газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.  У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якому запропонували заснувати в календарі День учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Пізніше святкування затвердили офіційно: 10 листопада 2006 року Указом Президента України було встановлено День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини