У Харкові впровадять пілотний проект для економії тепла в бюджетних установах
10 квітня 2019 16:48 Економіка
У Харкові впровадять пілотний проект для економії тепла в бюджетних установах Комплекс енергоефективних заходів, спрямованих на скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів і витрат на їхню оплату, проведуть в п'яти харківських школах.

Рішення про введення закупівлі енергосервісу і затвердження базових річних рівнів споживання паливно-енергетичних ресурсів і житлово-комунальних послуг було прийнято сьогодні, 10 квітня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

Як повідомив заступник директора Департаменту економіки та комунального майна Дмитро Гармаш, енергосервіс - це механізм впровадження енергоефективних заходів за рахунок інвесторів. У зв'язку з тим, що в місті працює центральна система теплопостачання, об'єкти бюджетної сфери не можуть в автоматичному режимі регулювати подачу тепла. За допомогою енергосервісу ця проблема буде вирішена шляхом встановлення індивідуальних теплових пунктів, продувки труб та інших енергоефективних заходів. У Харкові в таких заходах потребують більше 800 об'єктів.

Після проведення експрес-аудиту та попереднього аналізу споживання теплоносія було вирішено запустити пілотний проект в п'яти установах освіти Слобідського району - школах №44, 91 і 68, а також гімназіях №46 та 82. Планується, що економія складе близько 1,8 млн грн в рік.

«В Україні це дуже популярні інноваційні енергоефективні заходи, вже укладені договори на суму понад 300 млн грн. Ми запрошуємо інвесторів взяти участь у нашому проекті. Незабаром буде оголошено тендер на «ProZorro». Виграє компанія, яка запропонує максимальну економію», - зазначив заступник директора департаменту.

Дмитро Гармаш пояснив, що після того як компанія впровадить енергоефективні заходи, буде отримувати зекономлені нею кошти протягом дії договору. Як правило, це чотири-шість років. Після цього енергоефективне обладнання залишиться на балансі школи.

Зазначимо, що після проведення тендеру на сесії міської ради будуть затверджені умови договору, почати економити ресурси планується вже в новому опалювальному сезоні.


Друкувати
Останні новини