У Харкові відзначили 100-річчя проголошення Соборності України
22 січня 2019 11:16 Місто
У Харкові відзначили 100-річчя проголошення Соборності України Покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку з нагоди 100-річчя возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки відбулося сьогодні, 22 січня, в Харкові.

У церемонії покладання квітів взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, керівництво обласних органів влади, воїни АТО, представники дипломатичних установ, громадських організацій, духовенства, студенти, жителі та гості міста.

Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, День Соборності має велике значення для кожного українця, будучи символом єднання всіх громадян країни.

«З кожним роком День Соборності стає більш вагомим, важливим і історично цікавим. І те, що сьогодні до пам'ятника Шевченку прийшли сотні харків'ян, серед яких і почесні гості, і наші воїни - дуже важливо, необхідно, і це нас об'єднує», - зазначила віце-мер.

Під час заходу перед присутніми виступили творчі колективи Харкова, після чого учасники поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку та вшанували хвилиною мовчання українців, які загинули під час Революції гідності і в зоні АТО.

«Це свято для мене дуже важливе, тому що я - українка. Я хочу, щоб всі люди почали один одного поважати і відкрили свої серця, і тоді в нашій країні запанує дружба, любов і єдність», - зазначила харків'янка Олена.

Довідка. День Соборності України - державне свято, відзначається щорічно 22 січня, в день, коли в 1919 році в Києві, на Софійській площі, було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) Української держави.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини