У Харкові відзначають День пам'яті і примирення
08 травня 2019 12:36 Місто
У Харкові відзначають День пам'яті і примирення Захід до Дня пам'яті і примирення відбувся сьогодні, 8 травня, на Меморіалі Слави в Лісопарку.

У ньому взяли участь представники ветеранських організацій, міської та обласної влади, депутати міської та обласної рад, дипломати, представники духовенства та громадськості, школярі, студенти.

Присутні поклали квіти до стели Скорботної Матері-Батьківщини. В пам'ять про загиблих була оголошена хвилина мовчання, пролунав триразовий залп, військові пройшли урочистим маршем. Священнослужителі на чолі з Митрополитом Харківським і Богодухівським Онуфрієм відслужили поминальний молебень. Перед присутніми виступив оркестр Харківської обласної філармонії.

Як зазначив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, для Харкова - міста, де шанують воїнів-визволителів, це особливі дні.

«Були дуже важкі бої, величезна кількість людей загинула тут, у боях за Харків. Ми шануємо ветеранів. Пам'ять про їх подвиги живе в наших серцях, і ми повинні передати її своїм дітям, щоб майбутні покоління з трепетом ставилися до людей, які вибороли перемогу, об'єдналися і відновили Харків після війни. Сьогодні - День пам'яті і примирення, і нам би дуже хотілося, щоб на території України припинилися військові дії, щоб не гинули люди і запанував мир», - зазначив Ігор Терехов.

Нагадаємо, що завтра, 9 травня, в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні о 9:00 відбудеться урочиста церемонія покладання квітів на Меморіалі Слави. Пізніше пройде святкова програма з польовою кашею для ветеранів, а о 16:00 розпочнеться концерт біля Харківського національного академічного театру опери та балету.

Довідка. 8 травня 1945 року в Карсхорсті (передмістя Берліна) о 22:43 за центрально-європейським часом було підписано остаточний Акт про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини і її збройних сил. З цієї нагоди в багатьох містах Європи і США проводилися масштабні святкування.

День пам'яті і примирення був проголошений рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року, яка була приурочена до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. Резолюцією пропонувалося державам-членам ООН крім святкування своїх Днів перемоги або звільнення щорічно відзначати один або обидва ці дні - 8 і 9 травня - як День пам'яті всіх жертв Другої світової війни. В Україні цей день був введений в березні 2015 року Указом Президента.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини