У Харкові відзначають День Конституції
28 червня 2019 10:43 Місто
У Харкові відзначають День Конституції Святковий захід з нагоди Дня Конституції України пройшов сьогодні, 28 червня, біля пам'ятника Незалежності України на пл. Конституції.

У ньому взяли участь заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв, заступник міського голови - керуючий справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Чечетова-Терашвілі, представники департаментів міської ради, обласної влади, підприємств і установ, дипломатичного корпусу, депутати, громадськість.

На площі Конституції пройшов концерт, пролунав гімн України і присутні поклали квіти до монументу.

Як зазначив Михайло Фатєєв, Конституція будь-якої держави і України зокрема - основоположний документ, який визначає життя громадян, розвиток країни, рівень демократії.

«Це дуже важливий документ. У Конституції України є розділ, який регулює діяльність органів місцевого самоврядування, і саме у нашій Конституції місцеве самоврядування наділено дуже широкими повноваженнями, які є не у кожній європейській державі. Це дає можливість країні розвиватися. Останні роки показали, що основа стабільності - робота органів місцевого самоврядування, які, не дивлячись ні на які перепетії, щодня трудяться, постійно спілкуються з людьми і кожен день відповідають за забезпечення жізнедетяльності міста і життя харків'ян», - сказав Михайло Фатєєв.

Зазначимо, що також сьогодні святкування Дня Конституції пройде в Центральному парку культури і відпочинку імені Горького, зокрема, відбудеться концертна програма Національного університету цивільного захисту.

Довідка. Конституція України була прийнята Верховною Радою вранці 28 червня 1996 року після тривалого обговорення. Всю ніч депутати працювали над проектом Основного Закону, голосуючи за кожну статтю окремо. В результаті документ набрав 315 голосів при необхідних 300. Документ визначив базові принципи організації вищих органів держави і місцевого самоврядування, їх відносини і компетенцію, а також права, свободи і обов'язки людини і громадянина. У її розробці брали участь вчені Харківської юридичної академії (нині - Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого). Міжнародне співтовариство назвало першу Конституцію незалежної України однією з найдемократичніших у світі. 

Друкувати
Останні новини