У Харкові відзначають 207-річчя від дня народження Шевченка
09 березня 2021 12:16 Місто
У Харкові відзначають 207-річчя від дня народження Шевченка Захід, присвячений 207-й річниці від дня народження видатного поета і художника Тараса Шевченка, відбувся сьогодні, 9 березня, біля пам'ятника Кобзарю на вул. Сумській.

У ньому взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники обласної влади, священнослужителі, городяни. У виконанні хору прозвучали пісні на вірші поета. Присутні поклали до монумента квіти.

«Щороку ми збираємося біля цього славного пам'ятника, щоб вшанувати пам'ять Тараса Шевченка. Його творчість стала надбанням українського народу. Ми завжди пам’ятатимемо про його боротьбу за волю, незалежність, любов до України, людей. Тож хай ця дата буде святом, що об’єднує весь народ України, незалежно від національності та регіону проживання. Ми повинні бути єдині і зробити все, щоб наша рідна Україна була квітучою, незалежною, заможною», - сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Довідка. Тарас Григорович Шевченко - український поет, художник, прозаїк, етнограф, діяч українського національного відродження. Народився 9 березня 1814 року у селі Моринці Черкаської області в сім'ї кріпосного.

У 1840 році вийшла перша збірка віршів «Кобзар», куди увійшло вісім поетичних творів. Книга розійшлася за два тижні і стала дуже популярною. Окремими виданнями вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) і «Гамалія» (1844). У 1847 році за свої вірші Тарас Шевченко був заарештований і відправлений на заслання на 10 років із забороною писати і малювати. 

Помер 47-річний поет 10 березня 1861 року. Прах Тараса Шевченка, відповідно до його «Заповіта», перевезений в Україну і похований на Чернечій горі біля Канева.

Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж на 100 мов. Українському поетові в світі встановлено 1384 пам'ятники, один з них - у Харкові. Також у Харкові, на стіні 17-поверхового житлового будинку написаний найбільший портрет Кобзаря.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини