У Харкові відкрилися дитячі садки
01 червня 2020 11:28 Освіта
У Харкові відкрилися дитячі садки Дитячі дошкільні установи міста Харкова сьогодні, 1 червня, почали приймати дітей в умовах карантину через пандемію COVID-19

Серед інших відкрився дитячий садок №30 на Олексіївці. Дошкільний навчальний заклад працює з деякими змінами. На вході дітей зустрічає медична сестра Олена Чирвон у захисному костюмі, яка вимірює їм температуру, дезінфікує руки, підошву взуття, рюкзаки, самокати та іграшки, якщо такі є. Після цього дитина знімає маску і, якщо вона одноразова, викидає її в спеціалізований контейнер, який стоїть поруч. Потім діти прощаються з батьками і йдуть з вихователями далі в садок.

Як зазначила Олена Чирвон, з нагоди Дня захисту дітей і щоб підбадьорити вихованців, вихователі приготували їм подарунки.

«Дівчатка зробили своїми руками мило різної форми, різного кольору, щоб мотивувати дітей мити руки, щоб вони не боялися. Видали кожній дитині, намагаємося як можемо. Вирішили, що сьогодні подвійне свято, тому потрібно зробити якесь диво для наших діток», - розповіла Олена Чирвон.

Завідуюча ясел-дитсадка №30 Олена Худяєва зазначила, що в умовах карантину дуже важливо працювати з батьками. Тому вихователі заздалегідь їх підготували - розповіли про розпорядок дня, харчування дітей, медична сестра зняла відеоролик про те, в якому зовнішньому вигляді вона їх зустріне, і про нововведення у дитячому садку. Також батькам відправили пам'ятки з правилами прийому.

Як повідомила Олена Худяєва, тепер діти більше часу проводитимуть на вулиці. Для безпеки дітей в групах прибрали м'які іграшки, настільні ігри і махрові рушники, які замінили на паперові. За столами діти тепер сидітимуть по діагоналі (по два замість чотирьох), спатимуть на відстані один від одного - через ліжко, які вихователі називають космічними кораблями, щоб зацікавити дітей.

Завідуюча повідомила, що в дитячому садку досить засобів індивідуального захисту, в приміщеннях постійно прибирають і роблять кварцування. При цьому вона зазначила, що всі санітарні норми в установі дотримувалися і раніше.

«Провітрювання, кварцування, миття дезрозчином, миття іграшок. Як було, так і буде. Зараз діти снідають, і до того, як вони зайдуть в групи, ми там провітрили, покварцевали. Потім знову провітримо», - розповіла Олена Худяєва.

За її словами, кожні чотири години дітям вимірюватимуть температуру, і вихователі будуть фіксувати дані в спеціальних журналах. У дитячому садку було два безконтактних теромометри, ще один, третій, подарувало районне управління освіти.

Олена Худяєва зазначила, що в яслах-садку №30 - дев'ять груп для 280 вихованців. Після опитування батьків очікується, що сьогодні прийдуть 97 дітей. Приймають усіх за бажанням. 

Зазначимо, що сьогодні в Харкові відкрилися всі 206 дошкільних навчальних закладів. Цьому передувала підготовча робота. У дитсадки прийшло близько 13 тис. дітей з 44 тис. дошкільнят.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини