У Харкові відкрили Центр допомоги жінкам, які постраждали від насильства
02 грудня 2016 14:16 Суспільство
У Харкові відкрили Центр допомоги жінкам, які постраждали від насильства Перший в Україні Центр допомоги жінкам, які постраждали від насильства, відкрили в місті Харкові.

Центр відкритий за підтримки міжнародних і громадських організацій, зокрема, ООН, Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ), Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров'я». Харківська міська рада надала приміщення і надалі буде надавати жінкам всю необхідну підтримку.

Як повідомила сьогодні, 2 грудня, журналістам заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, це закрита установа, і її адресу можуть дізнатися лише постраждалі жінки.

Центр розрахований на цілодобове перебування десяти чоловік - в ньому є кімнати для сну і відпочинку, де встановлені ліжка, шафи, є кухня, душова. Уже зараз в центрі тимчасово живуть п'ять жінок, двоє з них з дітьми. Тому планується облаштувати окрему дитячу кімнату і звернутися по допомогу фахівців, які могли б займатися з дітьми, поки мами відлучатимуться у справах.

Головне завдання центру - допомогти жінкам, надати їм юридичну і психологічну підтримку, а також налагодити відносини в їхніх сім'ях.

«Завдання №1 - вирішувати конфліктні ситуації, щоб якомога менше жінок потребували в таких центрах. Йдеться про гендерне насильство, коли чоловіки некоректно поводяться по відношенню до жінок, і їхня поведінка, в силу різних життєвих обставин, стає насильницькою. Це проблема двох сторін, і психологічна підтримка потрібна всім - і дружинам, і чоловікам, і дітям, які виїжджають з дому і змушені тимчасово ходити в іншу школу. 20 років тому ми створили перший кризовий центр для жінок, але тоді вони не так відкрито говорили про свої проблеми. Воліли сказати, що впали зі сходів, коли все обличчя побите. Можливо, зараз ситуація змінилася, і жінки будуть сміливіше відстоювати свої права», - підкреслила віце-мер.

Як зазначив представник Фонду народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, Харків переймає передовий досвід у вирішенні багатьох соціальних проблем.

«У Харкові відкрито перший сучасний такий центр в країні. Ми і надалі плануємо співпрацю з міською радою. Разом ми зможемо допомогти дівчатам і жінкам, які постраждали від насильства. Думаємо, що інші області вчитимуться у Харкова», - підкреслив Каспар Пік.

Адресу центру знають в усіх соціальних слжубах міста і громадських організаціях, які займаються проблемою насильства в сім'ї. Зокрема, по допомогу можна звернутися в Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра». Також можна зателефонувати на гарячі телефонні лінії: 0-800-500-335 або 386 (з мобільного безкоштовно). В екстреному випадку жінок з дому можуть забрати мобільні бригади. Для перебування в центрі потрібно буде укласти договір на певний термін, який у разі необхідності можна подовжити.

Питання про відкриття центру, а також про інші види допомоги постраждалим від насильства обговорили на засіданні Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї, гендерного насильства, протидії торгівлі людьми, яке пройшло сьогодні в Харківській міській раді за участю представників міжнародних та громадських організацій.

Зазначимо, що щорічно в Україні реєструють 100 тис. випадків сімейного насильства.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини