У Харкові відкрили пам'ятник митрополиту Никодиму
15 травня 2021 16:04 Суспільство
У Харкові відкрили пам'ятник митрополиту Никодиму Пам'ятник митрополиту Харківському і Богодухівському Никодиму відкрили сьогодні, 15 травня, у сквері біля Свято-Благовіщенського кафедрального собору, названого на честь владики.

Відкриття було приурочене до 100-річчя від дня народження митрополита. На пам'ятнику зображений владика Никодим, який благословляє парафіян.

У відкритті монумента взяли участь Митрополит Київський і Всієї України Онуфрій, який освятив пам'ятник, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, представники культурної, наукової громадськості, парафіяни.

Митрополит Київський і Всієї України Онуфрій зазначив, що владика Никодим усі душевні і тілесні сили віддавав людям.

«Владика горів, як свічка, яка вказувала людям правильний шлях, який веде людину до вічного спасіння на небесах. Нам приємно, що влада міста і всі православні оцінили працю владики Никодима і створили пам'ятник, який належало встановити в цьому місті», - звернувся до парафіян митрополит Онуфрій і побажав усім Божого благословення.

Ігор Терехов підкреслив, що владика Никодим був видатним священнослужителем, громадським діячем, і пам'ять про таких людей живе вічно.

«Сьогодні особливий день для Харкова. Блаженніший Онуфрій відслужив Божественну літургію в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі та освятив пам'ятник владиці Никодиму, людині, яка багато зробила для духовного розвитку нашого міста, людині з великої літери. Він був духовним батьком для багатьох харків'ян, які його знають і пам'ятають», - зазначив Ігор Терехов.

Як повідомив співавтор пам'ятника, скульптор Олександр Рідний, в створенні монумента брали участь два скульптори, архітектори, Харківська єпархія, перед якими стояло завдання створити портрет видатного сучасника. Пам'ятник виконаний з бронзи і каменя, загальна висота скульптури - 2,4 м.

«Він знав кілька мов, любив сам шити облачення. Те, що ми взяли для скульптури, взято з фотографії. Матеріал для нього владика Никодим купив в Японії. Виявилося, що на тканині зображені квіти сакури. Владика Никодим був не тільки лідер і пастир, а й цікава людина», - підкреслив Олександр Рідний.

Зазначимо, що Митрополит Київський і Всієї України Онуфрій сьогодні також відслужив Божественну літургію в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі, заупокійну літію біля могили митрополита Никодима в нижньому храмі святителя Мелетія Благовіщенського собору і відвідав Свято-Покровський чоловічий монастир.

Довідка. Митрополит Никодим (Микола Степанович Руснак) народився 18 квітня 1921 року в селі Давидівці Чернівецької області. Почесний громадянин міста Харкова та Харківської області, нагороджений орденами Дружби народів, Ярослава Мудрого V, IV, III і II ступенів, «За заслуги» II і I ступенів та ін.

Очолював Харківську єпархію 36 років: з 1970 по 1984 рік і з 1989 по 2011-й. Також в 1983 році був призначений архієпископом Львівським і Тернопільським, а в 1988 році - митрополитом Львівським і Дрогобицьким. У вересні 1989 року повернувся в Харківську єпархію, якою керував до кінця життя. Помер 15 вересня 2011 року в архієрейській резиденції на території Свято-Покровського монастиря.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини