У Харкові відкрили меморіальну дошку колишньому ректору ХНУРЕ Михайлу Бондаренку
28 листопада 2014 15:48 Суспільство
У Харкові відкрили меморіальну дошку колишньому ректору ХНУРЕ Михайлу Бондаренку Меморіальну дошку ректору Харківського національного університету радіоелектроніки, почесному громадянину міста Харкова Михайлу Бондаренку відкрили сьогодні, 29 листопада, на будівлі ХНУРЕ.

Відкриття пам'ятного знаку відбулося напередодні 70-річчя з дня народження вченого. Меморіальну дошку встновлено на стіні одного з корпусів університету, на перетині пр. Леніна і вул. Серповій. На церемонії відкриття були присутні представники міських та обласних органів влади, ректори харківських вишів, педагоги, студенти, родичі Михайла Бондаренко.

В. о. ректора ХНУРЕ Володимир Машталір зазначив, що сьогодні меморіальну дошку відкрили на честь не тільки прекрасного керівника, але і, в першу чергу, чудової людини. «Він пройшов непростий і складний шлях виживання 90-х і, незважаючи ні на що, підняв університет на новий рівень. На цій дошці ми написали: «Вчений, ректор, член-кореспондент академії наук», а хотілося б просто написати: «Людина, учитель, і Людина з великої літери», - підкреслив Володимир Машталір.

У свою чергу ректор Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця Володимир Пономаренко підкреслив, що Михайло Бондаренко став ректорам на рік-два раніше, ніж він, і завжди готовий був дати мудру пораду. Ректор ХНЕУ підкреслив, що саме завдяки Михайлу Бондаренко з вузькоспеціалізованого вишу ХНУРЕ перетворився на один з кращих університетів країни, в якому почали вивчати комп'ютерні технології та нові інформаційні системи. Саме колишній ректор ХНУРЕ відкрив у виші кафедру штучного інтелекту.

Довідка. Михайло Федорович Бондаренко (30 листопада 1944 року - 1 вересня 2013 року) - доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, академік Академії наук вищої школи України. У 1962-1963 роках працював на заводі ім. Малишева. У 1967 році з відзнакою закінчив Харківський інститут радіоелектроніки (ХІРЕ, сейчас- Харківський національний університет радіоелектроніки) за фахом «автоматика і телемеханіка». Починав роботу у виші лаборантом і інженером, пізніше став доцентом кафедри математичного моделювання, пізніше отримав посаду завідувача кафедри програмного забезпечення, а потім і декана факультету обчислювальної техніки. З 1994 року і аж до своєї смерті в 2013 році був ректором ХНУРЕ.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини