У Харкові відкрили меморіальну дошку Геннадію Кернесу
23 серпня 2021 11:09 Місто
У Харкові відкрили меморіальну дошку Геннадію Кернесу Меморіальну дошку Харківському міському голові у 2010-2020 рр. Геннадію Кернесу відкрили сьогодні, 23 серпня, на будівлі Харківської міської ради.

У відкритті взяли участь родина Геннадія Кернеса, його друзі і команда. На пам'ятному знакові зображено портрет легендарного градоначальника і знакові місця, які він відкривав, зокрема - парк імені Горького, пам'ятник Незалежності, 30-та станція метро «Перемога», Регіональний центр послуг.

Як повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, автором меморіальної дошки виступив харківський скульптор Олександр Рідний, який подарував її місту. У створенні пам'ятного знака брали участь рідні Геннадія Кернеса.

«Сьогодні перший День міста, який ми святкуємо без Геннадія Адольфовича, і мені дуже хотілося відкрити меморіальну дошку в пам'ять про нього саме сьогодні. Це велика людина, лідер, який для Харкова зробив, мабуть, найголовніше - зумів «змусити» харків'ян полюбити своє місто. Харків почав розвиватися неймовірними темпами, про місто почали по-іншому говорити, і ця динаміка живе і сьогодні. Ця меморіальна дошка не могла вмістити все те, що він зробив для міста. Спасибі, Геннадію Адольфовичу!» - виступив на відкритті Ігор Терехов.

Крім того, він повідомив, що Фонд Геннадія Кернеса проводить опитування щодо увічнення пам'яті міського голови, і кращі пропозиції будуть винесені в сесійний зал.

Син колишнього мера Кирило Кернес подякував усім, хто прийшов на відкриття пам'ятного знака його батьку. Він зазначив, що для нього особисто і сім'ї Геннадія Адольфовича важливо, щоб люди пам'ятали про нього і його справи.

«Найглибша пам'ять про людину живе в нашому серці. Проходячи повз будівлю міської ради, люди будуть зупинятися і розглядати елементи меморіальної дошки, де зображені місця, в які Геннадій Кернес вклав душу і які любив безмежно. Спасибі всім, хто брав активну участь у створенні цієї композиції. Думаю, що вона безумовно прикрасила Харків, вписавшись у його ритм і вигляд. Дякую кожному, хто прийшов. Зі святом вас, з Днем міста!» - звернувся до присутніх Кирило Кернес.

Нагадаємо, що також Геннадію Кернесу, який тричі обирався міським головою, було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Харкова» (посмертно).

Зазначимо, церемонія нагородження нових Почесних громадян Харкова відбудеться сьогодні о 21:30 на пл. Свободи.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини