У Харкові відкрили Чеський мовно-культурний центр
25 вересня 2018 14:18 Освіта
У Харкові відкрили Чеський мовно-культурний центр Відкриття першого в Україні Чеського мовно-культурного центру відбулося сьогодні, 25 вересня, в Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова.

У заході взяли участь ректор вишу Володимир Бабаєв, директор Департаменту освіти Ольга Деменко, представники мерії міста Брно і Південно-Моравського центру міжнародної мобільності, студенти. 

За словами Володимира Бабаєва, створення такого центру дасть можливість студентам не тільки безкоштовно вивчати мову і культуру країни, а й відкриє можливості для навчання у вищих навчальних закладах Чехії.

«Безумовно, для нашого вишу це важливо і почесно. Ми щорічно робимо опитування серед першокурсників, і, за їх результатами, 42% студентів приходять до нас, тому що тут легко продовжити навчання за межами України. Ми розуміємо, що сьогодні мобільність навчання важлива, бо молоді люди повертаються фахівцями, і вони затребувані як на наших комунальних підприємствах, так і в приватних структурах», - сказав ректор.

Керуючий справами Адміністрації міста Брно Павел Лоутоцький додав, що новий проект дозволить ще більше зміцнити партнерські відносинами між містами-побратимами. «Завдяки цьому проекту наші міста стануть ще ближчими один до одного. Знання чеської мови дасть можливість українським студентам безкоштовно навчатися в вишах Чехії і тим самим зміцнити студентську громаду», - зазначив він.

За його словами, Південно-Моравський центр міжнародної мобільності також реалізує проект «Стипендія для іноземних студентів», розрахований на студентів з країн не Євросоюзу, але бажаючих навчатися чеською мовою в одному з університетів Південно-Моравського краю. Вони мають можливість вступити до чотирьох вишів: Технічного університету міста Брно, Університету Масарика, Сільськогосподарського і лісового університету імені Менделя та Університету ветеринарії і фармацевтики. На низку спеціальностей, особливо технічних, можна вступити без вступних іспитів.

Павел Лоутоцький також додав, що всі витрати з навчання харківських студентів бере на себе мерія Брно спільно з Південно-Моравським центром міжнародної мобільності.

У свою чергу Ольга Деменко зазначила, що на сьогоднішній день міжнародна мобільність актуальна не тільки для студентів, а й для системи середньої освіти.

«Поняття міжнародної мобільності нам необхідно впроваджувати і в середню освіту, бо сьогодні дуже багато школярів хотіли б стати студентами європейських вишів. Ці центри допоможуть їм не втрачати час і, ще будучи школярами, вивчити мову і відразу після закінчення школи стати студентами європейських вишів», - підкреслила Ольга Деменко.

Нагадаємо, 24 квітня в Харківській міській раді був підписаний Меморандум про співпрацю між міськрадою, ХНАМГ ім. О. М. Бекетова і Південно-Моравським центром міжнародної мобільності.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини