У Харкові відкрилася фотовиставка польського вченого Марека Островського
22 червня 2015 14:49 Культура
У Харкові відкрилася фотовиставка польського вченого Марека Островського Фотовиставка Марека Островського «Польща з висоти орлиного польоту» відкрилася сьогодні, 22 червня, в галереї «АВЕК».

Виставка проходить в рамках святкування 20-річчя Генерального консульства Республіки Польща в Харкові. В експозиції представлено 60 великоформатних аерофотознімків столиці та інших міст Польщі. Вони зняті з висоти польоту орла - птаха, що є геральдичним символом країни.

У відкритті виставки взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні Генрик Литвин, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Станіслав Лукасик, генеральні консули, які в різні роки очолювали це дипломатичне представництво, і сам автор Марек Островський.

Станіслав Лукасик охарактеризував автора як людину, наділену багатьма талантами, яка вміло поєднує дві стихії - науку і мистецтво.

Марек Островський розповів гостям про декілька свої фото. Зокрема, для того, щоб сфотографувати гори Татри, він здійснив політ на повітряній кулі, піднявшись на висоту 4 км. А про свою роботу «Жовте озеро» зазначив таке: «Ви бачите просто гарне фото, а я  як учений бачу математичні функції. Це два погляди, а є ще й третій. Зараз це озеро заростає. Коли я дивлюся на це - думаю, як гарно вміти красиво постаріти», - поділився емоціями автор.


Зазначимо, що Марек Островський - фахівець в області образної інформації. Займається образністю, починаючи від молекулярного рівня до аерофотозйомок, від молекулярного випромінювання до радіохвиль. Також Марек Островський - науковий співробітник і викладач Варшавського університету, член Комітету з космічних і супутникових досліджень Польської академії наук, член Спілки польських фотохудожників.

Нагадаємо, що сьогодні на будинку по вул. Ольмінского, 15, де в 1924-1934 роки розташовувалося Генеральне консульство Польщі, відкрили меморіальну дошку.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини