У Харкові відкриється центр розвитку інновацій «iHub»
19 жовтня 2015 15:16 Міжнародне співробітництво
У Харкові відкриється центр розвитку інновацій «iHub» Центр розвитку інновацій та підприємництва «iHub» може з'явитися в Харкові через півроку.

Про це стало відомо сьогодні, 19 жовтня, під час підписання меморандуму про співпрацю між Харківською міською радою з одного боку і Фундацією «Сід Форум Норвегія» та Міжнародним благодійним фондом «Сід Форум Україна» з іншого. Меморандум підписано з ініціативи Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

На зустрічі зазначили, що центр «iHub» у Харкові стане першим у східній Україні. На сьогоднішній день такі центри вже працюють у Києві та Чернігові, скоро з'являться у Львові, Вінниці та Івано-Франківську.

Як повідомив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, сьогодні був закладений фундамент, на базі якого буде розроблено принципово нову схему підтримки підприємництва в місті. За словами віце-мера, зі свого боку місто надасть приміщення для центру, необхідні дозвільні документи для будівництва, і буквально через півроку «iHub» може з'явитися в центральній частині міста.

У свою чергу глава Фундації «Сід Форум Норвегія» Стейнар Корсмо повідомив, що Харків обраний як технологічний центр України, місто з величезними перспективами і потенціалом. За його словами, центр надаватиме послуги починаючим бізнесменам в області IT. Стейнар Корсмо зазначив, що на сьогодні основна перешкода для молодих фахівців - складнощі у залученні іноземних інвестицій, і саме в цьому засновники «iHub» зможуть допомогти українцям.

«Інноваційність проекту полягає в тому, що його учасником може стати як професор університету, студент, так і звичайна людина, у якого є бізнес-ідея в області IT. Якщо нам сподобається проект, ми допоможемо знайти інвестиції. Також наш центр надаватиме освітні послуги. Це і навчання в написанні бізнес-плану, курси з англійської мови, навчання по роботі з інвесторами для залучення капіталу. Все це буде безкоштовно», - повідомив Стейнар Корсмо.

Зазначимо, що також до відкриття центрів «iHub» готуються в Кишиневі (Молдова) і Тбілісі (Грузія). Члени центру отримують картки резидента і можуть відвідувати лекції та семінари в «iHub» в будь-якому регіоні або за кордоном. В системі вже задіяно 50 наставників з 20 країн світу, навчання проводиться за 40 напрямами.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини