У Харкові відібрали понад тисячу будинків для «великої» термомодернізації
11 лютого 2022 15:59 ЖКГ
У Харкові відібрали понад тисячу будинків для «великої» термомодернізації У Харкові реалізується програма Президента України «Велика термомодернізація».

Як повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, завдання міської влади – виконати енергоефективні заходи у якомога більшій кількості будинків. За його словами, реалізація програми дозволить зменшити теплові втрати у житловому фонді та витрати населення на оплату житлово-комунальних послуг.

«Ми утримуємо тарифи за рахунок того, що дотуємо КП «Харківські теплові мережі» із бюджету міської територіальної громади. Досвід свідчить, що після термомодернізації споживання тепла скорочується до 50%. У всіх районах міста буде виконано комплекс робіт з утеплення фасадів, покрівель, підвальних приміщень. Харків у реалізації цієї програми буде попереду інших міст», - наголосив Ігор Терехов.

У Департаменті житлово-комунального господарства уточнили, що Харківська міська рада вже відібрала 1134 житлові будинки, які відповідають основним критеріям програми «Велика термомодернізація». Основні умови програми: ставка за кредитом становить до 3% на рік, термін кредитування – 20 років; відсутній перший внесок із боку органів місцевого самоврядування; власники житла не платять додатково за послугу з термомодернізації.

Роботи проводитимуться в будинках, де за рахунок коштів Світового банку реконструювали шість районних котелень, а цього року оновлять ще чотири котельні та 21 центральний тепловий пункт. Така термомодернізація дасть змогу створювати у місті цілі енергоефективні житлові квартали.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини