У Харкові відбувся конкурс громадянської поезії
23 травня 2016 12:21 Суспільство
У Харкові відбувся конкурс громадянської поезії Щорічний літературно-художній конкурс духовно-філософської та громадянської поезії (прози) «В ім'я життя, миру і любові» пройшов у Харкові.

 

Підведення підсумків конкурсу та презентація чергового збірника авторських робіт «В ім'я життя, миру і любові» відбулися 19 травня в приміщенні музею-діорами воїнів-інтернаціоналістів «Афганістан - як це було». Конкурс організований Харківською міською спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

У період проведення конкурсу (жовтень 2015 року - березень 2016 року) в оргкомітет творчого турніру надійшло понад п'ятсот робіт, з яких було відібрано понад двісті найбільш гідних і таких, що заслуговують на увагу, які увійшли до збірки. Матеріали на конкурс надходили з Харкова, Харківської, Херсонської та Сумської областей України.

На підведення підсумків в музеї зібралися представники творчої еліти Харкова, школярі, ветерани Афганістану й Другої світової війни, матері загиблих воїнів-афганців.

Під час заходу учасники читали вірші, солдатські листи, виконували пісні, присвячені подвигу героїв. Одна з робіт була присвячена Ігорю Малицькому, колишньому в'язню чотирьох концтаборів, який і сьогодні живе в Харкові і активно працює на благо суспільства.

У блоці про воїнів-інтернаціоналістів в творчих роботах цього року учні шкіл особливу увагу приділили загиблими та померлими воїнам-афганцям, чиї імена вже увійшли в історію міста, вибиті на стелах Меморіального комплексу воїнам-інтернаціоналістам.

Голова Спілки ветеранів Афганістану Шевченківського району, член журі конкурсу Михайло Биков у своєму виступі розповів про роботу  з увічнення пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів, яку проводить Міська спілка ветеранів Афганістану, про те, що сьогодні у школярів є інтерес до дослідницької роботи, до вивчення життя і подвигів загиблих воїнів, що стало відображенням в надісланих і опублікованих творчих роботах.

Так, учні харківської школи №106, якій присвоєно ім'я Володимира Киселя, нагородженого трьома медалями «За відвагу», розповіли в своїх роботах про героїчний подвиг Володимира Киселя і Олександра Кріуленка, кавалера ордена «Червона Зірка», нагородженого посмертно. А Кирило Митягин, учень 10 класу школи №20 розповів у своїй роботі про долю Ігоря Землянського, кавалера ордена «Червона Зірка», якому торік на будівлі школи було встановлено пам'ятну дошку.

Всім учасникам літературно-мистецького конкурсу духовно-філософської та громадянської поезії (прози) «В ім'я життя, миру і любові» вручили грамоти Харківської міської спілки ветеранів Афганістану. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання. Завершився літературно-мистецький вечір переглядом надісланих на конкурс малюнків і фотографій.

 


Друкувати
Останні новини