У Харкові видали календар «Видатні поляки і Харків»
19 грудня 2017 11:29 Міжнародне співробітництво
У Харкові видали календар «Видатні поляки і Харків» Презентація календаря «Видатні поляки і Харків - 2018» відбулася 18 грудня у Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова.

Наступний, 2018 рік стане ювілейним роком проголошення незалежності Республіки Польща, тому в календарі зібрані історії людей, яких вважають творцями Польської Держави, видатними особистостями, котрі принесли славу своїй Батьківщині. Імена багатьох з них увічнені на меморіальних дошках у Харкові - це засновник Польської Держави, Верховний Головнокомандувач, прем'єр-міністр військових справ Юзеф Пілсудський, який навчався в Харківському університеті (1885-1886), керівник Січневого повстання (військова служба в Харкові в 1856-1857) Траугутт Ромуальд, уродженка Харкова, військовий пілот, дочка генерала Йосипа Довбор-Мусницького, замучена в Катині, Яніна Левандівська, фотограф, один з перших кінематографістів Альфред Федецький, який жив у Харкові 16 років, художник, скульптор Цибіс Болеслав, який навчався в Харкові, та інші видтні особистості Польщі.

З ініціативою видати такий календар виступило Генеральне консульство Республіки Польща в Харкові, керівником проекту - Любов Жванко, професор, директор Українсько-польського культурно-освітнього центру ХНУМГ імені О. М. Бекетова.

Генеральний консул Республіки Польща Януш Яблонський і ректор Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Володимир Бабаєв подякували учасникам за реалізацію проекту.

«Я вдячний Генеральному консулу, а також всім учасникам проекту за майстерність і професіоналізм, проявлені при виконанні даного проекту», - зазначив під час презентації Володимир Бабаєв.

«Завдяки польсько-українським центрам, подібним проектам, творчому потенціалу харків'ян, ми бачимо, якими були видатні поляки в цьому місті, як відбувалося становлення Польської Держави», - підкреслив Януш Яблонський.

Зазначимо, що у створенні календаря взяли участь Товариство польської культури Харкова, Товариство «ДІМ Польський Родина Родин», Товариство «Дім Полонії на Сході», Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С . Сковороди, українсько-польські центри ХНУ імені В. Н. Каразіна, Українського державного університету залізничного транспорту, Харківського національного університету внутрішніх справ, Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка. Також в реалізації проекту взяли участь викладачі та студенти факультету архітектури, дизайну і образотворчого мистецтва ХНУМГ імені О. М. Бекетова. Портрети видатних поляків написав художник Леонід Сторожук.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини