У Харкові велику аварію на каналізаційному колекторі ліквідують без відключень
25 грудня 2014 15:18 Місто
У Харкові велику аварію на каналізаційному колекторі ліквідують без відключень Велику аварію на каналізаційному колекторі в Харкові усувають зараз фахівці КП «Харківводоканал».

Як повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін, аварія сталася 3 грудня на колекторі системи водовідведення в районі ХТЗ, яка забезпечує каналізацією близько 80 тис. чоловік. Фахівці підприємства виявили в цій ділянці просідання ґрунту глибиною до 11 м. Ця ділянка розташована в 6-8 м від шахти №4 на території ХТЗ і в безпосередній близькості від трамвайної колії. Така аварія сталася в місті вперше, коли постраждав такий колектор глибокого залягання. Ці колектори будували в місті в 60-х роках минулого століття. Термін їх експлуатації - близько 20 років, і зараз вони починають руйнуватися.

За допомогою обладнання ТВ-лабораторії КП «Харківводоканал» фахівці підприємства оглянули колектор в районі шахти і виявили ділянку колектора, довжиною 20 м, яка вимагає негайного відновлення. Крім того, небезпека аварійного стану ділянки колектора посилюється тим, що він розташований в безпосередній близькості від трамвайних колій та території промислових підприємств, а також на значній глибині залягання - 15,2 м.

Як повідомив перший заступник генерального директора КП «Харківводоканал» Олександр Коваленко, роботи планується провести в найкоротші терміни, щоб не допустити виникнення техногенно-екологічної ситуації з такими наслідками, як відключення від системи водопостачання та водовідведення житлових кварталів і промислових підприємств району, попадання в річку Немишля стічних вод, руйнування дорожнього полотна на пр. Московському із зупинкою руху транспорту, а також забруднення ґрунтових вод. Зараз проходять підготовчі роботи для локалізації аварії та запобігання подальшого руйнування колектора. Ремонтуватимуть колектор без відключення системи водовідведення.

Зараз на аварійній ділянці фахівці КП «Харківводоканал» демонтують металоконструкції, які обрушилися в шахту, розчищають грунт навколо колектора, зміцнюють його звід і готують його до санації. Проектна організація повинна визначити метод запобігання аварії, після чого приступлять до ремонту системи.

За словами Віктора Кітаніна, каналізаційні колектори в Харкові зношені на 80%. На бюджетній сесії міськради Департамент комунального господарства попросить депутатів виділити кошти для обстеження всіх колекторів глибокого залягання в місті, щоб попередити такі аварії.

Зазначимо, що загальна довжина каналізаційних мереж, що знаходяться на балансі КП «Харківводоканал», становить 1644 км, у тому числі 56 км тунельних колекторів глибиною залягання від 10 до 60 м.

Друкувати
Останні новини