У Харкові вчителів привітали з новим навчальним роком
30 серпня 2018 12:13 Освіта
У Харкові вчителів привітали з новим навчальним роком Міська педагогічна конференція, присвячена початку нового навчального року, відбулася сьогодні, 30 серпня, в Харківському національному театрі опери та балету ім. Лисенка.

У ній взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, директор Департаменту освіти Ольга Деменко, голови та заступники голів районів, представники районних управлінь освіти, ректори вищих навчальних закладів, педагоги, члени міської батьківської ради та представники учнівського самоврядування. Тема конференції: «Про підсумки розвитку освіти міста Харкова у 2017/2018 навчальному році та пріоритетні завдання на 2018/2019 навчальний рік в умовах становлення Нової української школи».

Перший віце-мер привітав усіх присутніх з початком нового навчального року і відзначив високі досягнення харківських школярів за підсумками минулого навчального року.

«Ми з вами можемо пишатися тим, що результати Харкова з кожним роком стають все вагомішими - у 2017-2018 навчальному році наші учні здобули 8 блискучих перемог на міжнародних олімпіадах з математики, фізики та хімії і привезли 3 золоті та 5 срібних медалей. З огляду на такі високі досягнення харківських школярів, ми можемо сміливо говорити про наш вагомий внесок у формування позитивного іміджу держави на міжнародній арені. Я вітаю всіх школярів з перемогами, ви - гордість Харкова і України, і дякую педагогам - це результат вашого професіоналізму та вміння розкрити таланти учнів», - зазначив Ігор Терехов.

Перший віце-мер вручив кращим педагогам Харкова Почесні грамоти Харківської міської ради та Подяки міського голови.

Ігор Терехов також зазначив, що в цьому році місто продовжує працювати над безпекою навчальних закладів. Так, у 2017 році у всіх школах були обладнані кнопки тривожної сигналізації, в цьому навчальному році в 115 установах освіти встановлять камери відеоспостереження, а в 2019 році системами відеоспостереження будуть оснащені всі харківські школи. Крім того, вже з цього навчального року охорона шкіл здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету. Також на постійному контролі міста питання пожежної безпеки закладів освіти - сьогодні всі школи укомплектовані первинними засобами пожежогасіння.

«У цьому навчальному році місто ставить перед сферою освіти низку завдань, ключова з яких - це посилення якості освіти в усіх навчальних закладах Харкова. Необхідно також активно впроваджувати заходи в сфері підвищення рівня безпеки в школах. Робота з позабюджетними коштами повинна проводитися прозоро і добровільно. Також необхідно посилити контроль за якістю харчування в дитсадках і школах. І особливий акцент ми ставимо на побудові ефективного діалогу між викладачами та батьками. Виконання всіх цих завдань дозволить підняти систему освіти Харкова на новий якісний рівень», - підкреслив Ігор Терехов.

В ході конференції директор Департаменту освіти Ольга Деменко зазначила, що особлива увага в цьому навчальному році буде сконцентрована на перших класах Нової української школи.

«З 1 вересня вони навчатимуться за новими державними стандартами початкової школи, зміняться зміст і методики викладання, в зв'язку з чим повинен змінитися і сам учитель. Перший місяць навчання для новачків - адаптивний, це час для того, щоб маленькі учні полюбили школу. Перший клас буде без важких рюкзаків і домашніх завдань. Ключовими особами реформи середньої освіти є педагоги, тому вчителі, які викладатимуть у початкових класах, пройшли курси підвищення кваліфікації», - повідомила Ольга Деменко.

За її словами, цього року до перших класів у Харкові підуть 13,5 тис. дітей, що на 600 першокласників більше, ніж торік.

«Шановні колеги, хочу подякувати кожному з вас за внесок у позитивні зміни, завдяки яким сьогодні система освіти Харкова неухильно наближається до світових освітніх стандартів. Вітаю всіх з новим навчальним роком і бажаю вам сил і натхнення», - сказала Ольга Деменко.

Після урочистого відкриття пройшло пленарне засідання, на якому педагоги розглянули питання, пов'язані з організацією ефективної роботи закладів освіти з навчання, розвитку та виховання підростаючого покоління в умовах реформування української школи.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини