У Харкові увічнять пам'ять олімпійської чемпіонки Марії Гороховської
15 серпня 2019 17:35 Суспільство
У Харкові увічнять пам'ять олімпійської чемпіонки Марії Гороховської Меморіальні дошки двом видатним харків'янам планується встановити у Харкові.

Таке рішення було ухвалене сьогодні, 15 серпня, на засіданні Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища, яку очолює перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов. 

Зокрема, у Харкові увічнять пам'ять відомої гімнастки Марії Гороховської, яка стала першою в історії Олімпійських ігор абсолютною чемпіонкою в особистій першості, а також володаркою відразу семи нагород, завойованих жінкою в рамках однієї Олімпіади.

«Марія Гороховська прославила місто Харків. Якийсь час вона жила у нашому місті і виступала за спортивний клуб «Будівельник». Я вважаю, що це рішення визріло давно, і це добре, що проявлена ​​така ініціатива», - підкреслив Ігор Терехов.

Меморіальну дошку на честь гімнастки встановлять на фасаді будівлі по вул. Алчевських, 43, де раніше знаходився спортклуб «Будівельник».

Також у місті увічнять пам'ять академіка Олексія Соколовського, який з 1924 по 1959 роки був ректором Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва. Пам'ятну табличку встановлять на фасаді будівлі Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського» (вул. Чайковська, 4).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини