У Харкові ухвалили бюджет на 2021 рік
02 грудня 2020 12:41 Бюджет
У Харкові ухвалили бюджет на 2021 рік Харківська міська рада сьогодні, 2 грудня, схвалила проєкт бюджету Харківської міської територіальної громади на 2021 рік.

За інформацією заступника міського голови - директора Департаменту бюджету і фінансів Тетяни Таукешевої, загальний обсяг доходів бюджету міста (без урахування міжбюджетних трансфертів) розрахований у розмірі 15,6 млрд грн.

У проєкті рішення також були враховані освітня субвенція з держбюджету в розмірі 2,074 млрд грн, додаткова дотація на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку суб'єктам космічної діяльності та літакобудування - 299,2 млн грн, а також субвенція на продовження третьої лінії Харківського метрополітену - 310 млн грн.

За словами директора департаменту, основним джерелом доходу, як і раніше, залишається податок з доходів фізичних осіб. У структурі доходів бюджету на наступний рік він становитиме 7,3 млрд грн.

Як повідомила Тетяна Таукешева, прогнозний обсяг видатків бюджету міста Харкова на 2021 рік розрахований в обсязі 15,6 млрд грн.

Зокрема, на програму розвитку освіти в місті Харкові в 2021 році планується спрямувати 5,44 млрд грн, в т.ч. 2,074 млрд грн державної субвенції.

На забезпечення стабільного функціонування закладів охорони здоров'я, зміцнення їхньої матеріально-технічної бази, впровадження новітніх медичних технологій і підвищення якості надання медичної допомоги заплановано 460 млн грн.

На фінансування різних напрямків соціальної сфери передбачено 490,2 млн грн, в т.ч. 70,2 млн грн одноразової адресної грошової допомоги малозабезпеченим громадянам міста.

На забезпечення належних умов для роботи установ культури, розвитку їхньої матеріально-технічної бази, участі городян в культурному житті міста заплановано 680,6 млн грн.

На розвиток системи фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх типах навчальних закладів, за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення, на підвищення рівня здоров'я різних верств населення виділено 350 млн грн.

Видатки бюджету Харківської міської територіальної громади на 2021 рік на житлово-комунальне та дорожнє господарство заплановані в сумі 4,3 млрд грн. Зокрема, на програму підтримки житлово-будівельних кооперативів, житлових кооперативів та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків передбачено 39,4 млн грн, програму часткового відшкодування фізичним особам відсотків за кредитами на енергозбереження - 1,5 млн грн, програму охорони навколишнього природного середовища - 5,5 млн грн, програму увічнення пам'яті учасників і жертв Другої світової війни, захисників України, які брали участь в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, - 0,6 млн грн. На розвиток і оптимізацію транспортної інфраструктури заплановано 1,1 млрд грн.

Крім того, на реалізацію Міської цільової програми молодіжного житлового кредитування передбачено 42,4 млн грн, а на програму будівництва (придбання) доступного житла - 60 млн грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини