У Харкові стало менше безпритульних собак - опитування
31 серпня 2017 16:34 Суспільство
У Харкові стало менше безпритульних собак - опитування 62% опитаних жителів міста відзначили зменшення кількості безпритульних собак у Харкові.

Такі результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення інформагентства «Status Quo».

Як повідомила сьогодні, 31 серпня, журналістам директор КП «Центр поводження з тваринами» Юлія Шаповалова, про зменшення кількості безпритульних тварин свідчить і статистика центру.

При цьому директор міського притулку зазначила, що дослідження на тему «Ставлення харків'ян до бездомних тварин» провели в Харкові вперше. Всього було опитано близько 1000 респондентів різного віку в 9 районах міста, а також було враховано думку експертів.

Згідно з опитуванням, більше 90% жителів міста негативно ставляться до проблеми бездомних тварин, при цьому половина з них відчувала неприємності від бродячих собак: укуси, голосний гавкіт. Причину появи бездомних тварин на вулицях міста 51% респондентів бачать в безвідповідальній поведінці господарів. При цьому Юлія Шаповалова зазначила, що опитані не розуміють, що саме мається на увазі.

«Я бачу необізнаність харків'ян в реальних причинах появи бездомних тварин. Сьогодні однозначно встановлено, що основною причиною їх появи є неконтрольоване розмноження домашніх тварин, які не мають племінної цінності і можуть бути викинуті на вулицю. Друга причина в тому, що господарі надають вихованцям самостійний вигул, тобто домашня тварина, гуляючи самостійно, може паруватися і заводити потомство, а господарі можуть про це навіть не здогадуватися», - зазначила директор центру.

При цьому Юлія Шаповалова підкреслила, що тільки одна третина опитаних харків'ян стерилізувала свою домашню тварину, решта респондентів впевнена, що вихованцям необхідно заводити потомство для здоров'я. У той же час світова ветеринарна медицина встановила, що це міф.

70% опитаних респондентів зазначили, що боротися з проблемою бродячих тварин необхідно шляхом їх вилову і усипляння, в той же час половина респондентів жаліє і підгодовує бродяг.

«Виходом було б створення громадських притулків, в які можна було передавати якомога більшу кількість бездомних тварин. У міському Центрі поводження з тваринами немає місць для всіх бродячих тварин. Якби зоозахисники зайнялися б збиранням благодійних коштів, вони могли б створити притулок, тому що сьогодні міська влада йде назустріч у цьому питанні і може виділити землю в безкоштовну оренду. Але, на жаль, охочих створити такі притулки немає. В той же час у Києві, наприклад, таких благодійних притулків декілька», - підкреслила директор центру.

Також вона зазначила, що харків'яни стали менше забирати тварин з притулку. Наприклад, кілька років тому з міського центру щомісяця забирали близько 60 собак, за рік - понад 1 тис. тварин. Сьогодні ця цифра вдвічі менша.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини