У Харкові розвивають нові території
10 серпня 2018 16:20 Інфраструктура
У Харкові розвивають нові території Засідання архітектурно-містобудівної ради пройшло сьогодні, 10 серпня, у Харківській міськраді.

Було розглянуто дев'ять планів розвитку територій в частині Новобаварського, Московського, Київського, Слобідського та Холодногірського районів. Як повідомила виконувач обов'язків директора Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Катерина Пилявська, ними займалися впродовж останніх трьох років. Плани передбачають, що в різних частинах цих районів можна побудувати житлові будинки, дитячі садки, торгово-розважальні центри, спортмайданчики, упорядкувати території, озеленити вулиці, облаштувати місця відпочинку.

«Ми функціонально спланували приєднані території, намагалися зарезервувати місця для соціальної інфраструктури - шкіл, дитсадків, інших об'єктів - на сформованій забудові, а вже в існуючій забудові змінили функціональне призначення територій», - розповіла Катерина Пилявська.

Так, наприклад, в північній частині Київського району, ближче до Окружної дороги, запроектоване будівництво будинків котеджного типу з присадибними ділянками 0,05-0,1 га, дитячих садків, об'єднаних з початковою школою.

Як зазначила архітектор Тетяна Поліванова, місто потребує нових територій для будівництва житла, і плани як раз передбачають розміщення приватної забудови, де людина зможе побудувати собі будинок. Крім того, нові ділянки потрібні воїнам АТО, їхнім сім'ям, а соціальне житло - великій кількості людей, що стоять у черзі на отримання квартир.

«Тенденція розвитку Генерального плану міста Харкова - це глобальний розвиток житлового будівництва та всіх допоміжних об'єктів. Місто визначає, де можна розмістити житлову забудову, щоб вона була оснащена побутовими установами, закладами освіти, правильною дорожньо-транспортною мережею», - розповіла Тетяна Поліванова.

У частині Слобідського району, обмеженій пр. Льва Ландау, вул. Ньютона, садовим товариством «Тракторобудівник» і територією аеропорту, запроектоване будівництво багатоповерхових будинків, складських зон, навчальних закладів, спортивних і торговельних об'єктів, нових вулиць. У Холодногірському районі, на території, обмеженій вулицями Зарічною та Набережною, пров. Бурлацьким, передбачається будівництво відкритих автостоянок для жителів найближчих будинків і співробітників підприємств, підземних і багатоповерхових паркінгів. У частині Московського району, обмеженій вул. Леся Сердюка, вул. Дружби Народів, вул. Гвардійців Широнінців, вул. Джерельною, можливе будівництво нових багатоповерхових будинків і розвиток транспортної інфраструктури.

Як зазначила Катерина Пилявська, сьогодні містобудівна рада дасть свої рекомендації щодо планів розвитку територій, потім необхідно буде отримати відповідні висновки різних державних органів, а наступним етапом буде їх затвердження рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини