У Харкові розробляють нові практики для боротьби з насильством
11 березня 2019 18:42 Суспільство
У Харкові розробляють нові практики для боротьби з насильством Комплекс заходів з протидії насильству розробляють у Харкові.

Про це повідомили сьогодні, 11 березня, на виїзному засіданні постійної комісії з гуманітарних питань Харківської міськради, яке пройшло в Денному центрі соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло». Нагадаємо, що установу відкрили 1 березня.

Як повідомила директор центру Ірина Краснолобова, в Харкові працюють дві бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства. За 2018 рік вони надали допомогу понад тисячі харків'ян. З 2016 року в місті також працює Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім'ї, розрахований на цілодобове перебування. За два роки через нього пройшли понад 100 городян.

«Це історія перемог, поразок і змін. Хтось повернувся до чоловіка і відновлює відносини в родині, хтось став фінансово незалежним, дві жінки створили громадські організації», - розповіла Ірина Краснолобова.

За її словами, 30-40% виїздів патрульної поліції на добу пов'язані з випадками насильства. При цьому близько 23% постраждалих вимагають негайного розміщення в безпечному місці, понад 60% хотіли б отримати допомогу психолога та соцработника без зміни місця проживання.

«І тільки 10% людей відразу подають заяву в поліцію. А що з іншими 90% жінок відбувається? Як не допустити, щоб в їхніх сім'ях тривало насильство? Для вирішення цих проблем ми адаптували кращі європейські практики надання допомоги і відкрили денний центр. Тут працюватимуть з усіма членами сім'ї, які перебувають у групі ризику. Особливу увагу приділять дітям і підліткам. Спільно з факультетом психології університету імені Каразіна ми вивчали зміни поведінки таких дітей, і готові працювати над цим», - зазначила Ірина Краснолобова.

За її словами, в денному центрі допомоги також планують розвивати навички підприємництва у жінок, оскільки 68% тих, хто потрапляє в зону ризику, фінансово залежать від партнера.

Також в денному центрі скоро почне працювати відділення екстреного реагування. Приміщення вже відремонтовано, там є кухня, спальні, де зможуть перебувати протягом трьох діб шість жінок або дівчат, які мають потребу в безпечному розміщенні.

Директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова зазначила, що робота відділення екстреного реагування - це нововведення для України.

«Спочатку попрацюємо в тестовому режимі. В Україні та інших ближніх країнах немає досвіду екстреного поселення, нормативної бази теж поки немає. У поліцію надходить багато звернень, і вони готові привезти кожного, хто звернувся, щоб їх поселити терміново і негайно. Але при цьому потрібно розуміти психологічний стан, стан здоров'я цих людей. Існує багато чинників, на які ми повинні звернути увагу, щоб не нашкодити людям, з якими доведеться працювати і надати їм максимально дієву допомогу. Поки денний центр працює на базі громадської організації. Але коли ми розробимо механізми, які можна запропонувати для нормативних документів, - зможемо працювати комплексно. Ми бачимо в цьому майбутнє», - зазначила Лариса Болгова.

За її словами, коли в 2016 році в Харкові почав працювати центр для жінок, які постраждали від насильства, його відвідали представники Мінсоцполітики України, Міністерства молоді та спорту України та інші делегації.

«Зараз вже в інших містах працюють такі центри. Але ми перші і шукаємо комплексні шляхи вирішення проблеми. На базі наших напрацювань будуть вибудовувати нормативну базу», - повідомила Лариса Болгова.

Голова постійної комісії з гуманітарних питань міської ради Ольга Чичина повідомила, що в цьому місяці почнуть працювати мобільні групи поліції для протидії домашньому насильству «Поліна». Вони будуть доставляти жертву насильства на медогляд і спільно з соціальними службами вирішувати питання про поселення в центрах реабілітації.

«Ізоляція жінок на короткий період, а дають згоду на таку ізоляцію менше 60% постраждалих, - це низький рівень. Наступний крок - соціально-психологічна реабілітація. Таку допомогу надаватиме денний центр реабілітації, де ми хочемо розірвати це коло, коли жінка зазнає насилля в сім'ї, чоловік чинить насильство, іноді навіть неусвідомлено, і допомогти дітям, які стали свідками такого насильства. Це комплекс послуг. У підсумку, сподіваємося, що рівень насильства знизиться, а небайдужість суспільства до цієї проблеми зросте. Харків зробить особливий внесок в законодавчу базу в сфері протидії насильству в сім'ї», - підсумувала Ольга Чичина.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини