У Харкові розробили новий туристичний маршрут
26 вересня 2018 16:32 Суспільство
У Харкові розробили новий туристичний маршрут Екскурсію «50/50» на старовинному трамваї сьогодні, 26 вересня, першими відвідали члени Туристичної ради при Харківському міському голові.

Як повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська, виїзне засідання турради і презентацію нового туристичного маршруту приурочили до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. Захід відвідали представники турсфери Харкова, а також Адміністрації міста Брно, які вчора взяли участь у відкритті першого в Україні Чеського мовно-культурного центру.

Екскурсійний трамвай МТВ-82 вирушив від Південного вокзалу до Лісопарку і назад. Назву «50/50» автори маршруту обрали не випадково: Харків був заснований у 50-ті роки XVII століття і знаходиться на 50-тій паралелі. Крім того, як зазначила екскурсовод Вікторія Пугачова, саме у 50-ті роки минулого століття місто було відроджене після Другої світової війни і стало таким, яким ми знаємо його сьогодні.

«Люди, які втомилися від війни, почали роботу з відродження Харкова, щоб якомога швидше повернутися до мирного життя. У 50-ті у нас з'явилися Будинок зі шпилем, будівля Південної залізниці, планетарій, новий аеропорт, Дзеркальний струмінь, Терасний сквер», - розповіла Вікторія Пугачова. 

Учасники екскурсії «50/50» подивилися на Харків очима його мешканців тих років - яким транспортом вони користувалися, які будинки будували, як одягалися, згадали «стиляг» і на зворотному шляху послухали музичні хіти того часу.

Директор обласного Харківського організаційно-методичного центру туризму Валентина Холодок зазначила, що така екскурсія буде цікава не тільки для гостей міста, але й для харків'ян, які не знають багатьох історичних фактів. За її словами, співпраця у рамках роботи туристичної ради приносить результати. Її учасники обговорюють інноваційні підходи, які потрібно впроваджувати у сферу туризму, щоб зацікавлювати людей. Адже основна мета - залучити якомога більше туристів до Харкова і поінформувати про його можливості та пам'ятки.

У зв'язку з цим, сьогодні у місті проходить низка безкоштовних екскурсій, зокрема, «Легенди харківського підземелля», «ART-TIME. Галереї Харкова і не тільки», «Харків літературний», «Харків університетський», «Харків. Місця, де збуваються мрії» та ін. З більш детальною інформацією можна ознайомитися тут.

За словами керівника Міського туристичного інформаційного центру КП «Центр розвитку міжнародного співробітництва» Світлани Рязанової, всім бажаючим відвідати екскурсію «50/50» необхідно звернутися до туристичного центру за адресою: пл. Свободи, 8.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини