У Харкові розпочали реконструкцію пам'ятників чорнобильцям
30 березня 2016 11:29 Місто
У Харкові розпочали реконструкцію пам'ятників чорнобильцям Монументи і пам'ятні знаки, присвячені ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, будуть реконструйовані і приведені до ладу до 30-річчя катастрофи.

Про це йшла мова сьогодні, 30 березня, на засіданні робочої групи, яка готує план заходів до цієї дати.

Як повідомив заступник директора Департаменту комунального господарства Олексій Богач, ремонтні роботи вже йдуть в Молодіжному парку. Там відремонтують пам'ятник чорнобильцям, встановлять нове освітлення, лавки, а також планують збільшити площу біля самого монумента. Крім того, до річниці катастрофи реконструюють й інші пам'ятні знаки, які розташовані в районах. Заступник директора департаменту підкреслив, що такий день не може залишитися поза увагою міста, тому урочисті покладання квітів на честь загиблих рятувальників пройдуть вже біля оновлених пам'ятників.

Крім того, напередодні 30-річчя аварії на Чорнобильській АЕС ліквідатори отримають міські нагороди. Заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що до нагородження представлено 15 харків'ян.

Довідка. 26 квітня 2016 року відзначатиметься 30-та річниця аварії на ЧАЕС. Від неї постраждали близько 5 млн громадян України, Білорусі, Росії, Польщі, скандинавських та інших країн Європи. Радіаційного зараження зазнали території площею близько 200 тис. кв. км. У ліквідації наслідків аварії брало участь 600 тис. ліквідаторів, в тому числі харків'яни. Зараз в Харкові проживають близько 8 тис. громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Щорічно від наслідків аварії в Харкові й області вмирає близько 300 чоловік. Всього чорнобильська катастрофа забрала життя 7 тис. 118 жителів регіону. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини