У Харкові реалізують європейський проект з поліпшення якості обслуговування громадян
19 січня 2015 12:58 Міжнародне співробітництво
У Харкові реалізують європейський проект з поліпшення якості обслуговування громадян Європейський проект «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні» буде реалізований в Харкові міжнародними та українськими організаціями.

Особливості проекту обговорили сьогодні, 19 січня, координатори проекту і заступник міського голови Марина Стаматіна. Зустріч пройшла у Харківській міській раді. 

Як повідомив директор проекту, представник відділу політики верховенства права, досліджень і розвитку Академії Фольке Бернадотте (Швеція) Шейн Квінн, проект покликаний надати підтримку зміцненню та інтеграції принципів верховенства права в сфері надання публічних послуг на рівні місцевого самоврядування. Другим майданчиком для реалізації проекту служать пропозиції щодо реформування судової системи.

Шейн Квінн повідомив, що реалізація проекту спрямована на те, щоб надання послуг якнайкраще відповідало потребам і пріоритетам громадян, наближаючи сферу управління та управлінські рішення до людей. Головними особливостями в обслуговуванні громадян є прозорість і доступність до інформації.

За словами координатора проекту в Україні Юлії Седик, основна його фаза почнеться 1 березня, реалізація проекту займе три роки. У проект буде залучено 12 міст України в чотирьох регіонах країни. Це можуть бути обласні центри, середні та малі міста. Харків, як і інші учасники проекту, буде займатися оцінкою роботи одного або кількох установ, які надають послуги громадянам, щоб перевірити дотримання в їх діяльності принципів верховенства права, визначить прогалини і слабкі сторони в обслуговуванні громадян. За цими результатами буде визначено рекомендації і необхідні заходи для їх втілення. Для цього створять робочі групи, які будуть співпрацювати з експертами проекту та громадськими організаціями.

У свою чергу Марина Стаматіна зазначила, що показовим для визначення прозорості та доступності послуг, що надаються в Харкові, є діяльність Центру надання адміністративних послуг. «Ми хочемо поділитися з вами нашими досягненнями. Цей центр є прикладом того, як ми йдемо назустріч нашим громадянам. Ми також зацікавлені у співпраці і хочемо взяти участь у цьому проекті, щоб ще більше поліпшити сферу надання послуг», - підкреслила Марина Стаматіна.

Зазначимо, організаторами проекту зі зміцнення принципів верховенства права в сфері надання публічних послуг є Академія Фольке Бернадотте (FBA) - шведське урядове агентство миру, безпеки і розвитку, яке виконує спільну місію з участі в міжнародних миротворчих операціях та в антикризовому управлінні, Шведське агентство з міжнародного співробітництва в галузі розвитку (SIDA) - урядове агентство, що відповідає за фінансові вкладення Швеції в міжнародне співробітництво в галузі розвитку, Асоціація малих міст України - громадська організація, що займається розробкою інвестиційних пропозицій від малих міст і пошуком інвесторів для їх реалізації, і центр Разумкова - недержавний аналітичний центр.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини